Спеціальні потреби

Бум Бокс. Американська Різдвяна музика. - 2003-12-28


Цього тижня мільйони людей по всьому світі відсвяткували Різдво Христове за григоріанським календарем. Різдво найпопулярніше свято для переважної більшості американців, тому у Сполучених Штатах, мабуть немає жодного музичного виконавця або групи, у репертуарі яких не було б пісні присвяченої цьому святу. Різдвяні колядки, пісні, балади починають лунати на всіх радіостанціях та телевізійних каналах ще задовго до самого Різдва. Сьогодні до вашої уваги найпопулярніші з них.

Важко знайти людину яка б не чула традиційну колядку JINGLE BELLS «Веселий дзвін». В Америці кожний поважний співак майже обов’язково записує свій варіант цієї веселої пісеньки. Ми її почуємо у виконанні легендарного БОБІ ГЕЛМСА (Bobby Helms). ГЕЛМС записав цю пісню у далекому п’ятдесят сьомому році, і відразу потрапив на верхівку гіт параду куди його JINGLE BELLS ROCKS поверталась кілька років поспіль у різдвяний час. До того ГЕЛСМ був не дуже відомим кантрі виконавцем, і саме різдвяна пісня зробила з нього

1.Пісня (слухайте музичний файл).

СТІВІ ВАНДЕР(Stevie Wonder) почав свою музичну кар’єру в одинадцять років. Сліпоту хлопця природа компенсувала йому музичним талантом. Він як і всі відомі виконавці має у своєму репертуарі різдвяну колядку Someday at Christmas «Якось на Різдво».

2. Пісня (слухайте звуковий файл).

Різдвяні пісні та колядки виконують музиканти всіх без виключно жанрів, від класичних до важкого металу та репу. Не обходять своєю увагою Різдвяні свята і виконавці блюзу. Зараз слухаємо легендарного блюзмена ЧАКА БЕРРІ (Chuck Berry) «Marry Christams Baby» «З Різдвом тебе кохана».

3. Пісня (слухайте звуковий файл).

Сучасні зірки також обов’язково виконують різдвяні колядки, причому роблять це з особливим натхненням, надуючи старим текстам нове звучання. Канадська співачка СЕЛІН ДІОН (Celine Dion) має у своєму репертуарі чимало різдвяних пісень, одна з найвражаючих з них традиційна колядка «Свята ніч» “O, Holy Night”.

4.Пісня (слухайте звуковий файл).

Афроамериканська співачка СТЕФАНІ МІЛС (Stephanie Mills) починала свою кар’єру ще у дитинстві на Бродвейський сцені в Нью-Йорку. Згодом вона стала професійною співачкою, а з визнанням в її колекцій з’явився цілий компактний диск з піснями присвяченими Різдву, одна з них назвиається JINGLE BABY «Радуйся коханий».

5. Пісня (слухайте звуковий файл).

Культура Америки тісно пов’язана з традиціями латино-американських народів, які масово представлені на етнічній карті Сполучених Штатів. Іспаномовні виконавці користуються тут не меньшою популярністю ніж їхні англомовні колеги. Тому часто можно почути таку собі суміш анлійської та іспанської мов у піснях. Одна з таких найвідоміших композицій це різдвяна пісня “Feliz Naviada” «З Різдвом». Слухаємо її у виконанні іспаномовних зірок вісімдесятих років.

6. Пісня (слухайте звуковий файл).

Не оминув різдвяну тему і легендарний БІТЛ ПОЛ МАККАРТНІ (Paul McCartney). Вісімдесят дев’ятого року світ побачила записана ним пісня «Чудовий різдвяний час» “Wonderful christmas time”.

7.Пісня (слухайте звуковий файл).

Різдво не забувають і молоді сучасні групи. Команда христянської музики PLUS ONE на світ з’явилась всього кілька років тому, але вже встигла випустити компатний диск присвячений цьому святу. Хлопці на свій манер переспівують старі і не дуже різдвяні пісні та колядки. “It’s the most wonderful time of the year «Різдво найбільш чудовий час року» співають PLUS ONE.

8. Пісня (слухайте звуковий файл).

Час музичної програми Голосу Амрики добігає кінця, я Зореслав Байдюк та весь колектив української служби бажає вам приємних свят. Зараз до вашої уваги весела різдвяна пісенька «Санта, коханий» Santa Baby яку виконує Kylie Minogue .

9.Пісня (слухайте звуковий файл).

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG