Спеціальні потреби

Основні ліки не подорожчають, обіцяє кабінет міністрів України. - 2003-12-17


Кабінет міністрів України визначив перелік ліків, які з нового року не будуть обкладаться двадцяти-відсотковим податком на додану вартість. Урядовці наполягають, що ніяких підстав для подорожчання більшості життєво-необхідних ліків з нового року немає. Тим часом президент ЛЕОНІД КУЧМА розкритикував розроблену урядом систему надання пільг на медикаменти. Ситуацію на ринку ліків він назвав серйозним проколом уряду.

Кабінет Міністрів затвердив у середу проект постанови про лікарські препарати та засоби медичного призначення. Цим рішенням, уряд визначив перелік ліків, які з нового року не будуть обкладаться податком на додану вартість. Як повідомив віце-премєр Микола Азаров до переліку війшли близько 9 тисяч життєво необхідних препаратів, а також значна частина виробів медичного призначення, що використовуються у роботі клінічних та амбулаторних медичних установ.

Ліки, які не увійшли до переліку обкладатимуться 20-відсотковим подактом. Урядовці кажуть, що подорожчають вироби медичного призначення- «які можна віднести до предметів медичної розкоші». Зокрема «гідро та вібромасажери, масажні крісла, вани-джакузі, різні креми, лосьони для догляду за шкірою, препарати для схуднення та від облисіння». Микола Азаров вважає, що урядове рішення не позначиться на більшості населення і каже, що уряд візьме під жорсткий контроль ситуацію із цінами на ліки.

Микола Азаров: «Ніяких підстав для підвищення цін на ліки немає. Уряд не вводив ніякого оподаткування ліків. Ті хто має можливість платити 400-500 доларів за упаковку крема, зможе заплатити податок на додану вартість. А ось ті, хто живе на пенсію і не може дозволити собі купити дорогі ліки через те, що 200-300% торгівельні націнки – ось там треба добитися, щоб ця торгова націнка була розумна».

Перший віце прем’єр каже, що не подорожчають також ліки для виробництва яких використовують спирт. Для боротьби із виробниками нелегальної горілки з нового року акциз на нього збільшується у вісім разів. Представники фармацевтичних компаній заявляли, через це їхня продукція подорожчає в 2-3 рази.

Микола Азаров: «Міністерством фінансів вже подано розяснення про порядок компенсації підприємтсвам, які виробляють ліки, що містять спирт. У нас всього випущено таких ліків на 16 мільйонів – всіляких валокардінів. Що таке 16 мільйонів для нас – це копійки».

Однак Президент Кучми виступив сьогодні із критикою рішень уряду скасувати пільги з оподаткування ліків. Він охарактеризував недосконалою розроблену урядом систему надання пільг на ліки й медикаменти. Ситуацію із ліками – він назвав другим серйозним проколом уряду після зернової кризи.

XS
SM
MD
LG