Спеціальні потреби

Саддам Гусейн арештований. - 2003-12-15


Президент БУШ привітав захоплення САДДАМА ГУСЕЙНА, назвавши подію закінченням темної і болісної епохи в іракській історії.

З нагоди захоплення САДДАМА ГУСЕЙНА президент БУШ виступив з коротким зверненням до народу, в якому наголосив на важливості арешту колишнього іракського лідера для очолюваної США місії в Іраку.

Джордж Буш: «Я хочу сказати іракському народу: Ви не повинні більше боятися повернення САДДАМА ГУСЕЙНА».

Водночас президент БУШ застеріг, що арешт ГУСЕЙНА не означає припинення насильства в Іраку.

Джордж Буш: «Нам далі загрожують терористи, які воліють вбивати невинних, ніж примиряться з появою свободи у самому центрі Близького сходу. Такі люди становлять пряму загрозу американському народу, і їх буде переможено».

Про захоплення САДДАМА ГУСЕЙНА повідомив цивільний адміністратор США в Іраку ПОЛ БРЕМЕР: «Пані і панове! Ми захопили його».

Колишнього іракського лідера спіймали в суботу у погребі біля його рідного міста Тікріту. Генерал-майор РЕЙ ОДІЕРНО, який командував операцією, заявив, що ГУСЕЙН мав при собі заряджену зброю, однак не застосував її. За словами американського генерала, арешт здійснено завдяки інформації, наданій одним з родичів САДДАМА ГУСЕЙНА. Огляд сховища також дає підстави вважати, що екс-президент не керував організованим спротивом, оскільки на місці не було знайдено ніякого комунікаційного обладнання, - додав ОДІЕРНО. Між тим головнокомандуючий американськими силами в Іраку генерал-лейтенант РІКАРДО САНЧЕС не сумнівається, що війська піймали саме ГУСЕЙНА, а не одного з його двійників.

Рікардо Санчес: «Ми знаходимося в процесі проведення додаткових тестів щодо його ідентифікації. Однак ми переконані, як ви це бачили, ми схопили саме САДДАМА ГУСЕЙНА. Його також опізнали деякі інші арештовані».

Американський генерал посилався на відеозапис, на якому зарослий бородою і розпатланий САДДАМ ГУСЕЙН не чинить спротиву лікарю, який його оглядає.

Захоплення колишнього іракського лідера привітало чимало світових лідерів. Найближчий союзник Сполучених Штатів у війні з Іраком прем’єр-міністр Великобританії ТОНІ БЛЕР прокоментував арешт словами про те, що повалений іракський лідер вже не повернеться до влади.

Тоні Блер: «В той час, коли його правління було однозначним терору, поділам і жорстокості, нехай його захоплення принесе єдність, примирення і мир іракському народу».

XS
SM
MD
LG