Спеціальні потреби

«Росія – не Україна», заявляє український президент Леонід Кучма, коментуючи  вибори до Державної Думи Росії. - 2003-12-08


Результати виборів до Державної Думи Росії для багатьох в Україні виявилися цілковитою несподіванкою. На думку українських політиків, двосторонні відносини після цих виборів можуть зазнати суттєвих змін.

На сцені російської політики залишається чотири політичні сили – партія влади «Єдина Росія», ЛДПР Володимира Жириновського, комуністи та їх більш радикальні колеги з блоку «РОдіна». В російському парламенті тепер не буде правих сил – Яблуко та СПС 5-ти відсотковий бар'єр не подолали, їм вдалося провести лише по три депутати у мажоритарних округах. Праві політики, що донедавна могли критикувати позицію господаря Кремля та відкрито заявляли свої прозахідні позиції, тепер втратили можливість впливати на російську політику – каже екс-міністр закордонних справ України Борис Тарасюк.

Вперше в російському парламенті більшість сформує одна партія – «Єдина Росія», яку відкрито підтримує Володимир Путін. Це в Україні називають певним позитивом, оскільки позиція Кремля та Білого Дому у Москві мають цілковито співпадати. Однак, українські політики відкрито висловлюють занепокоєння шаленою, як виявилося, популярністю тих сил, які не приховують своїх шовіністичних поглядів та дозволяють вельми різкі висловлювання у бік своїх сусідів, в тому числі й України.

З іншого боку, навіть українські праві кажуть, спочатку треба почекати на конкретні дії, адже виборча риторика дуже відрізняється від того, що далі робитимуть ті чи інші політичні сили, каже Віктор Пинзеник, Наша Україна.

Коментуючи російські вибори українські парламентарі кажуть, що мають зробити певні висновки. За словами комуністів, їх колеги зазнали відвертої поразки. Це має бути уроком і для українських лівих, які так само є роз'єднані, вважає Юлія Тимошенко.

Не меншим має бути урок і для правих, яких тепер у Державній Думі взагалі не буде. Ліберальна ідеологія як і політична культара загалом на пострадянських теренах приживається дуже повільно – каже соціал-демократ Леонід Кравчук.

Чи не найбільш філософський коментар прозвучав від українського Президента Леоніда Кучми, який нещодавно нписав книгу під назвою «Україна не Росія». Коментуючи думські вибори він зазнчив лише одне: «Росія – не Україна».

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG