Спеціальні потреби

Темпи поширення ВІЛ-СНІДу в Україні залишаються одними з найшвидших у Східній Європі. - 2003-11-27


Глобальна епідемія СНІДу не виказує ознак ослаблення. Сьогодні у світі 40 мільйонів людей ВІЛ-інфіковані. Тільки за один цей рік вірусом імунодефіциту заразилися 5 мільйонів людей, і 3 мільйони померли від СНІДу. Дані наводяться в новому щорічному звіті, оприлюдненому ООН напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом - 1 грудня. Як випливає зі звіту, найпоширенішим СНІД залишається в Африці, де інфікований кожен п'ятий. А темпи розвитку епідемії найвищі у Східній Європі та Центральній Азії. Перше місце за темпами поширення серед східноєвропейських країн належить Естонії, далі йдуть Росія та Україна.

«Цифри тут відносно невеликі, - каже представниця програми ООН з питань СНІДу в Україні Джантін Джакобі, - але якщо подивитись на те, як стрімко зростає рівень інфікування, це просто-таки жахає».

Сьогодні в Україні, за оцінками, інфікований 1% населення – кожен сотий. Основним рушієм епідемії, згідно з даними звіту, тут залишаються вживання ін'єкційних наркотиків і небезпечний секс.

Як каже представниця ЮНЕЙДС в Україні, лише декілька країн світу спромоглися зупинити епідемію. Уганда – де це вдалося завдяки потужній інформаційній кампанії та суспільній мобілізації і Таїланд, де СНІД зупинено через стовідсоткове використання презервативів.

Джантін Джакобі :« Якщо ж ви мене запитаєте про те, чого бракує Україні, то на мій погляд, їй бракує часу»

Як каже пані Джакобі, якби можна було призупинити біг часу і сконцентрувати на вирішенні проблеми всі наявні зусилля – держави, громадських організацій, донорських фондів, то були б успіхи. Фактор часу в поширенні епідемії справді відіграє драматичну роль. Щохвилини у світі 10 людей заражаються вірусом імунодефіциту.

XS
SM
MD
LG