Спеціальні потреби

Актуально

Вийшла друком Біла книга полтавської журналістики – збірник матеріалів про утиски свободи слова на Полтавщині. - 2003-11-18

Вийшла друком Біла книга полтавської журналістики – збірник матеріалів про утиски свободи слова на Полтавщині. Примірники книги, виданої невеличким тиражем за підтримки міжнародного фонду “Відродження”, привезла до Києва президент Полтавського обласного медіа-клубу Людмила Кучеренко.

Полтавська область, за даними соціологічних досліджень, займає ганебне 22-е місце з двадцяти п'яти областей України за рейтингом свободи преси. Як каже голова Полтавського медіа-клубу Людмила Кучеренко, на Полтавщині присутній весь спектр порушень свободи слова, які застосовує влада проти незалежних мас-медіа. Від вбивств журналістів, адже перший журналіст, убитий в Україні, Вадим Бойко, був Кременчуцьким депутатом; від заборон легального друку, звільнень з роботи, величезних позовів до опозиційних ЗМІ чи знищення комп'ютерних баз даних неугодних газет і до таких засобів економічного тиску, як заборона давати їм рекламу.

Людмила Кучеренко: «Приходить, наприклад, рекламний агент з якогось неугодного видання і каже: пропонуємо розмістити вам рекламу. З якого ви видання? Зараз, списочок, так – Полтавській думці, Новому дню, Новій Полтаві… ви знаєте, нас зібрали в міськвиконкомі і сказали, що ми матимем великі неприємності, якщо ми тільки дамо вам рекламу. Ну, це, по суті ж економічне знищення».

Як каже Людмила Кучеренко, Полтавська влада застосувала навіть місцеве ноу-хау: глушила неугодну колишньому мерові телекомпанію «Юта» з допомогою військової локаційної станції, а відтак зробила все, щоб позбавити її ліцензії.

Людмила Кучеренко: «Тобто можемо констатувати, що на Полтавщині немає незалежної преси, останнім часом «Юта» все-таки була незалежна від влади телекомпанією, то зараз немає. І вибори, які наближаються, дуже сумно, ми знаємо, яка інформація йтиме по цих державних телеканалах».

У Білій книзі полтавської журналістики зібрано приватні листи і офіційні заяви, газетні публікації і судові рішення з 97 по 2003 рік. Є в цій книзі й заява очолюваного пані Людмилою Полтавського медіа-клубу, котра, як вважає журналістка, врятувала життя її колезі Тамарі Просяник, редактору гостро-опозиційного «Інформаційного бюлетеня». Цю газету на плівках Мельниченка згадує недобрим словом голос, схожий на голос Президента; газета позбавлена в Полтаві дозволу на легальний друк, а її головний редактор Тамара Просяник навесні 2001 року уже пережила один замах на своє життя. Як розповідає Людмила Кучеренко, через кілька місяців після цього першого замаху їй вночі подзвонила Тамара Просяник і сказала: я хочу, щоб ти знала, є інформація з серйозних джерел, що готується операція з мого фізичного знищення.

Людмила Кучеренко: «Я ту ніч дуже погано спала, а на ранок прокинулась і думаю: ну, а толку з того, що я знатиму, що це так? І буквально зранку ми зробили заяву Полтавського медіа-клубу про те, що ми знаємо, що готується замах на життя Тамари Просяник… Ми розповсюдили цю заяву по всіх можливих каналах, звернулися до міжнародних журналістських організацій, таких, як Репортери без кордонів, Артикль 19, Спілки журналістів, Верховну Раду, і цього не сталося, саме тому, я думаю, що ми заявили, що ми знаємо, що таке готується».

Самій Людмилі Кучеренко також погрожували, її звільняли з роботи і намагалися заборонити діяльність її незалежного медіа-клубу. Але журналістка не думає здаватись. Як каже вона, видана медіа-клубом Біла книга Полтавської журналістики – це не тільки літопис утисків, а й літопис маленьких перемог, боротьби журналістів за право на вільне слово.

Людмила Кучеренко: «Мені хотілося і присоромити владу, так, тому що тут такі матеріали, які вони ніколи не сподівалися, що вони будуть оприлюднені. І підтримати журналістів, дати позитивний приклад того, що треба і можна боротися і відстоювати свої права. І маю велику надію, що ця книга буде все-таки останньою».

Всі новини дня

"Спринт і марафон". Три фактори успіху України назвала нова представниця США з економічного відновлення України Пенні Пріцкер

Пенні Пріцкер, яку президент США Джо Байден нещодавно призначив на посаду спеціального представника з економічного відновлення України, має глибокі родинні зв'язки з Україною.

Відбудова України - тема, яку активно обговорювали під час візиту президента України Володимира Зеленського до США. Своє бачення шляху України до успіху озвучила новопризначена представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер на круглому столі з економічного відновлення України в Нью-Йорку. Вона також взяла участь в зустрічі президента США Джо Байдена із Зеленським у Вашингтоні.

Переконати інвесторів вкладати в Україну кошти - це і спринт і марафон, каже Пріцкер. Вона переконана - саме зараз час для реформ та зближення з Європою. А міжнародний бізнес, який працює в Україні, покладає на неї надії на прискорення реформ в Україні. "Її роль зараз - це почути бізнес в Україні", - говорить президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер.

Пріцкер назвала три напрямки дій які, на її думку, створять умови для зростання бізнесу і інвестицій до України. Серед них:

- Європейська інтеграція. "Навіть під час і точно після того, як Росія програє свою загарбницьку війну, Україна має умови економічного зближення з Європою: освічена талановита робоча сила, родюча земля, видобування природних ресурсів та доступ до єдиного європейського ринку. Це складові успіху. Вони є навіть зараз".

- Реформи. Зараз, каже Пріцкер, Україна має "вікно можливостей для реформ". "Глибокий патріотизм українського народу та національний консенсус об'єднані на користь проведення реформ, які створюють умови для майбутнього успіху України. І ми всі знаємо, що ці реформи мають відповідати очікуванням приватного сектору, щоб бізнесу було комфортно в цьому середовищі і він був готовий ризикувати і інвестувати".

- Спринт та марафон. Так охарактеризувала Пріцкер політику економічне відновлення України. "Маємо планувати європейську Україну інтегровану до світових ринків з довгостроковим сталим розвитком на основі чистих, цифрових, конкурентних технологій. Це марафон. А, щоб ви знали, я марафонниця. Однак, потрібні також і результати прямо зараз, надати імпульс відновленню, щоб українці могли впевнено повертатись додому і починати будувати на майбутнє. Це спринт".

В бізнесі очікують, що Пріцкер активно працюватиме із покращення бізнес-середовища в Україні й дослухатиметься до тих компаній, які вже працюють в країні, каже Гундер в інтерв'ю Голосу Америки.

"Спочатку її головний фокус буде на компаніях, які вже працюють в Україні, щоб це були найкращі амбасадори", - додає він.

Гундер каже, хоча Пріцкер працюватиме на пів ставки, але "дуже активно подорожуватиме і, думаю, що дуже скоро оголосять дату, коли вона приїде в Україну".

Американський бізнес, який працює в Україні сподівається, що Пріцкер спонукатиме уряд до реформ.

"Вона підтримуватиме бізнес, але також займатиметься підтримкою реформ. Надзвичайно важливо, щоб зараз реформи відбулися, і це відбулося саме для українців. Ми бачимо, що існує попит на ці реформи, щоб Україна реформувалася, щоб інвестори почували себе комфортно, щоб заходили до країни", - каже Гундер.

Коментуючи призначення Пріцкер, держсекретар США Ентоні Блінкен висловив переконання, що вона - найкраща кандидатура, щоб очолити координацію міжнародних зусиль та зусиль в США з економічного відновлення України.

"Найбільший скарб України - люди", - додав Блінкен. Він наголосив: попри значну шкоду, якої російська загарбницька війна завдала українській економіці, українці вже відбудовують втрачене і "будують із поглядом у майбутнє".

Що у новому пакеті допомоги Україні від Пентагона?

Міністр оборони США Ллойд Остін і президент України Володимир Зеленський йдуть після відвідування церемонії покладання вінків до Національного меморіалу Пентагону 11 вересня в Арлінгтоні, штат Вірджинія, США, 21 вересня 2023 р. REUTERS/Elizabeth Frantz

Міністерство оборони оприлюднило повідомлення про те, з чого складатиметься додатковий пакет допомоги у сфері безпеки, про який у четвер оголосив президент США Джо Байден.

У повідомленні, розміщеному на сайті Міністерства оборони США мовиться, що цей пакет включає додаткові можливості для зміцнення протиповітряної оборони України, оскільки вона стикається з жорстокими повітряними нападами з боку Росії.

Також Пентагон посилає в Україну покращені звичайні боєприпаси подвійного призначення (DPICM), протитанкову зброю та інше обладнання, необхідне для того, щоб допомогти Україні протистояти російській загарбницькій війні проти неї.

Можливості в цьому пакеті, оціненому в 325 мільйонів доларів США, включають:

– ракети ППО АІМ-9М;
– додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
– системи ППО Avenger;
– кулемети калібру .50 для протидії безпілотним літальним системам;
– 155-мм артилерійські снаряди, включаючи DPICM;
– артилерійські снаряди калібру 105 мм;
– протитанкові ракети з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
– протитанкові системи Javelin і AT-4;

Також США відправлять в Україну

– понад 3 мільйони патронів до стрілецької зброї;
– 59 легких тактичних автомобілів;
– підривні боєприпаси для прибирання перешкод;
– запасні частини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.


Цей пакет допомоги у сфері безпеки використовуватиме допомогу, яка була раніше дозволена в рамках президентських повноважень, що означає, що зброя надійде зі складів США і буде готова до відправлення впродовж короткого часу.

За даними Пентагона, це оголошення є сорок сьомим траншем обладнання адміністрації Байдена, яке буде надано Україні зі запасів Міністерства оборони з серпня 2021 року.

Раніше сьогодні речник Пентагона Пет Райдер заявив на брифінгу у Пентагоні, що американські танки Abrams, "прибудуть в Україну найближчими днями та тижнями". Також він зазначив, що українські пілоти незабаром розпочнуть підготовку на літаках F-16.

Українська сторона неодноразово просила надати їй літаки F-16 та ракети дальньої дії ATACMs, але радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив на брифінгу 21 вересня, що США допоможуть зміцнити захист України, але тим часом без АTACMs.

Дивіться також:

Зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена у Білому домі – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:04 0:00

США оголосили пакет безпекової допомоги Україні на 325 мільйонів доларів

Президент Джо Байден тисне руку президенту України Володимиру Зеленському у східній кімнаті Білого дому, четвер, 21 вересня 2023 року. Вашингтон. (AP Photo/Evan Vucci)

Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер оголосив про виділення Україні 128 мільйонів доларів США на нову безпекову допомогу, а також 197 мільйонів доларів на зброю та обладнання.

Повідомлення пролунало на тлі візиту президента Володимира Зеленського до Білого дому, де він зустрівся з президентом Джо Байденом.

Під час зустрічі Байден підтвердив прихильність США та їхніх партнерів довгостроковій підтримці України.

«Ми прагнемо побудувати сили, здатні забезпечити довгострокову безпеку України, спроможні стримувати майбутні загрози суверенітету, територіальній цілісності та свободі — які виникають зараз, – сказав Байден.

Він додав, що йдеться про «майбутнє свободи», і Америка ніколи зречеться своїх зобов'язань.

«Саме тому через 575 днів ми підтримуємо Україну і будемо підтримувати вас, пане президенте», – сказав Байден, звертаючись до Зеленського.

Зеленський своєю чергою подякував Байдену та американському народу за підтримку.

«Нема ані душі в Україні, яка не була б вдячна тобі, Америко, людям, які допомагають нам не, тому що мусять, а тому, що їхнє серце не дозволяє їм вчинити інакше», – сказав Зеленський.

У повідомленні використано інформацію CNN, AP, New York Times.

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Щосуботи зранку фітнес-тренер Андрій Хомицький проводить тренування для українських іммігрантів та переселенців. Спортом не лише загартовують тіло, а й підтримують психологічне здоров'я та знаходять дружбу. Далі дивіться у сюжеті Христини Шевченко.

Подробиці з Білого дому: детально про візит президента України Володимира Зеленського. Відео

Подробиці з Білого дому: зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського – журналіст Голосу Америки Остап Яриш.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG