Спеціальні потреби

ОДЕСА, 9.11.03  -  Одеса урочисто зустріла мінську копію Туринської плащаниці. - 2003-11-09


Після Львова, Києва, Донецька та Івано-Франківська до Одеси прибула мінська копія Туринської плащаниці – чи не найбільш шанованої серед християн реліквії. Завдяки підтримці Губернатора Івано-Франківської області пана Вишиванюка – двома мікроавтобусами 8 листопада до Одеси прибула християнська святиня – мінська копія Туринської плащаниці. Щоби зустріти її, до будинку Одеського залізничного вокзалу, прийшли – духівництво та віруючі Української Православної Церкви Київський Патріархат, Української Греко-Католицької Церкви, Римсько-Католицької Церкви та Об`єднаної Методистської Церкви, студенти Християнського гуманітарного університету. З духовними співами та молитвами, тримаючи попереду - хоругви, ікони та копію плащаниці, - віруючі пройшли центральними вулицями міста – Пушкiнською, Жуковського та Катерининською – у напрямку Собору Успення Пресвятої Богородиці Римо-Католицької Церкви. Вже біля Собору учасників хресного ходу зустріли і пастори Німецької Євангелічної Лютеранської Церкви. Коли копію Плащаниці занесли до приміщення храму – першим до присутніх звернувся Його Екселенція – єпископ Одеський і Симферопольський Римо-Католицької Церкви Броніслав Бернацький. Він сказав, що „копія Туринської плащаниці з`єднала християн Одеси у любові. Христос сказав, що тоді будемо його учнями коли матимемо любов один до одного. Нехай Господь ще більше з`єднає наші серця – весь той час, коли молитимемося”.

Його Преосвященство, єпископ Одеський і Балтський, Владика Паїсій (УПЦ КП) наголосив: ”Ми бачимо тут документальне свідоцтво смерті і воскресіння нашого Спасителя. Наш український народ пройшов за час земного життя багато Голгоф. Ми згадуємо сьогодні жертв голодомору, яким намагалися знищити українців, але народ наш воскрес. Воскресає нині і українська церква”. Єпископ Одеський та Кримський, Владика Василій (УГКЦ) так само мав слово до присутніх. Він наголосив:„Плащаниця вже мандрувала українськими містами та збирала сотні тисяч вірних, які моляться, плачуть над своїми недосконалостями, просять милосердя над своїми родинами та кращої долі для своїх дітей. Коли Ви уважно подивитеся на цю копію Туринської плащаниці, то можете побачити відбиток тіла Христового. Воно все побите, понівечене, пройшло нелюдські тортури. На голові є залишки слідів болючого терневого вінця. Обличчя закривавлене і зболене. На ньому залишився відбиток нестерпних мук і болі”. На зустріч копії Туринської плащаниці до Одеси прибули не лише мешканці міста. Тут було і багато паломників з районів області – яких привезли Благочинні Української Православної Церкви Київський Патріархат. Всі вони мали можливість вшанувати християнську реліквію.

Тим часом біля мінської копії Туринської плащаниці в Одесі відбувся спільний екуменічний молебень. Священики різних церков матимуть можливість щодня брати участь у спільних Службах Божих. Копія плащаниці перебуватиме в Одесі до 6 грудня у приміщенні Собору Успення Пресвятої Богородиці Римо-Католицької Церкви, двері якого будуть відкриті протягом цілого дня. Якщо найближчим часом буде завершено ремонт Собору Різдва Христового Української Православної Церкви КП в Одесі – плащаниця побуває і там. Очікується, що капелани різних християнських церков пропонуватимуть вшанувати плащаницю і морякам суден, які прибувають до Одеського морського порту.

Українська Православна Церква Московського Патріархату не відреагувала на пропозицію взяти участь у спільному хресному ході та Службі Божій біля мінської копії Туринської плащаниці.

XS
SM
MD
LG