Спеціальні потреби

Конфлікт навколо Тузли оголив проблему відсутності гідної військової доктрини в Україні, вважає Юлія Тимошенко. - 2003-10-30


Сьогодні до Києва прибув міністр закордонних справ Росії Ігор Іванов. Головною темою його візиту є розв’язання конфлікту навколо коси Тузла. Як повідомив перед початком переговорів глава МЗС України Костянтин Грищенко, Україна готова шукати рішення, яке влаштує обидві сторони, проте для неї лишається принциповим підтвердження територіальної цілісності. Тим часом лідер БЮТ Юлія Тимошенко, заявила, що влада Російської Федерації найменше зацікавлена у конфлікті навколо коси Тузла. У Тимошенко складаєтся чітке враження, що цей конфлікт дуже ретельно спланований та фахово проведений. Якщо Росія і ініціювала подібний конфлікт, каже Тимошенко,то ініціаторами його були сили, зацікавлені швидше у дискредитації вищого російського керівництва, а не у зміцнені його позицій. Аналітична група Блоку Юлії Тимошенко, після грунтовного аналізу визначила вісім причин, через які конфлікт на Тузлі не вигідний Росії. Серед найголовніших - цей конфлікт руйнує усі домовленості про створення ЄЕП, завдає удару по міжнародному авторитету Росії та підштовхує Україну до союзу з НАТО. На думку Тимошенко, навряд чи приріст Краснодарського краю на кілька метрів коси, вартий таких наслідків для зовнішньої політики Росії.

Юлія Тмошенко: « Цей маленький шматок суші який називається островом Тузла,для росії не вартий того, щоб так глобально руйнувати свою майбутню геополітичну стратегію». В той же час лідер БЮТ наполягає на тому, що Росія не має отримати жодного клаптика української землі і жодного літра води. Тимошенко каже, що Тузла оголила проблему відсутності гідної військової доктрини в Україні, тому політична команда БЮТ планує до 15 січня 2004-го року розробити таку доктрину і внести її на затвердження Верховної Ради.

Крім того Тимошенко повідомила, що запропонує внести зміни до закону про вибори Президента. Зокрема, ввести норму за якою після подачі декларації про доходи вона має вивчатися податківцями, і лише потім, після узгодження усіх суперечливих моментів з податковою, має відбутись реєстрація кандидата. Ще одна зміна, яку пропонує Тимошенко, стосується проведення спочатку нової передвиборчої кампанії, якщо після реєстрації кандидат у президенти піде з життя.

Юлія Тимошенко: «Ми чудово знаємо, що навколо президента практично зібралася вся кримінальна тусовка України. Тому в цьому законопроекті, поправками ми передбачаємо, якщо будь-який кандидат на посаду президента, під час передвиборчих перегонів, після завершення реєстрації, просто піде з життя за будь-яких обставин, то вибори розпочинаються знову. Тобто, знову розпочинається реєстрація, знову розпочинається вся процедура. Тому, що занадто високий ризок для єдиного кандидата від опозиції».

Не залишила без уваги лідер БЮТ і відставку Генерального прокурора України Святослава Піскуна. На її думку головною причиною звільнення Генпрокурора стала нестача особистих якостей для виконання тих доручень, які давалися йому адміністрацією президента.

Юлія Тимошнеко: «Просто ця людина виявилася нездатною здійснювати терор який йому доручили. Нездатність йому ніхто пробачити не зміг. Свою нездатність Піскун почав прикривати реверансами в сторону деяких опозиційних сил. І це ще погіршило його ситуацію, не покращило. Потім Піскун вдався до такого дуже специфічного захисту своєї персони як шантаж вищого керівництва. Але на цьому вже було очевидно, що хрест на ньому поставили. Тобто це збіг обставин який безумовно пов'язаний з низьким інтелектуальним кофіцієнтом вже колишнього прокурора України».

Тимошенко прогнозує, що найближчим часом генеральною прокуратурою керуватиме виконуючий обов'язки генпрокурора, оскільки посаду нового прокурора буде дуже складно провести через парламент.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG