Спеціальні потреби

Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила нову стратегію допомоги Україні. - 2003-10-24


Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила нову Стратегію допомоги Україні, яка охоплює період від 2004-го до 2007-го років. Це вже третя Стратегія допомоги Україні групи Світового банку. Рада директорів відзначила останні успіхи уряду України у подоланні бідності та збереженні стабільної макроекономічної ситуації. Головне завдання нової стратегії підтримати ці позитивні зрушення і надати підтримку європейському курсу України. У ній ще раз підкреслюється необхідність зміцнювати громадянське суспільство та підвищувати підзвітність державних посадовців. За словами голови представництва Світового банку в Україні Душана Вуйовича, відмінність нової стратегії від попередніх полягає у тому, що вона базується на конкретних досягненнях уряду. Стратегія чітко вказує обсяг фінансової допомоги банку - до 3-ох міліардів доларів протягом 4-ох років. Реалізація оптимістичного та песимістичного проектів залежатиме від того наскільки ефективно уряд буде проводити свої реформи. Міністр економіки та європейської інтеграції України Валерій Хорошковський відзначає, що під час розробки стратегії уряд дуже тісно співпрацював зі Світовим банком і цього разу в програмі з'явились конкретні кількісні показники:

Валерій Хорошковський: «Можливо дуже важливим таким компонентом цієї стратегії є те, що у нас є кількісні виміри. Тобто не просто проголошена ціль але є і кількісні виміри в тому як ми бачимо зміни, тобто, що є результатом. І це дуже важливо тому, що ці індикатори, ця допомога довзолить нам, навіть на проміжних етапах, говорити наскільки ми добре просуваємося на шляху тих чи інших реформ. Це є також дуже важливо з урахуванням тих можливих кредитних ресурсів, майже в обсязі трьох міліардів долларів, які ми можемо отримати у разі яко наша спільна стратегія буде реалізовуватись швидкими темпами».

Коментуючи останні події навколо острова Тузла і їх вплив на співпрацю Світового банку з Україною і Росією, голова представництва цієї організації в Україні Душан Вуйович висловив впевненість у поступовому вирішенні цієї проблеми:

Душан Вуйович: «З приводу конкретних проблем у межах відносин на кордоні, я можу сказати, що банк дивиться, як і інші організації на ці процеси. Нас хвилює такий розвиток ситуації. Але я впевнений, що тут буде можливість шукати рішення, які дозволять Україні та Росії проводити свої реформи на шляху демократичного розвитку».

В інтерв’ю журналістам Душан Вуйович також заторкнув тему Єдиного Економічного Простору. За його словами, Світовий банк уважно слідкував за тим процесом, що відбувався у парламенті з приводу підписання документів про створення ЄЕП. Поки що важко уявити, як відбуватиметься цей процес, однак, якщо він не суперечитиме Конституції України та не стане на шляху до входження України у СОТ, то Світовий банк не має жодних заперечень. В іншому разі,інтереси держави мають захистити парламентарі або конкретні інституції, що займаються цими проблемами.

XS
SM
MD
LG