Спеціальні потреби

В Одесі відбулось пікетування консульства Росії. Учасникі акції висловили свій протест проти будівництва росіянами греблі у Керченській протоці. - 2003-10-17


Активісти молодіжної організації УРП «Собор», УНА-УНСО та Українського Братства провели пікетування консульства Росії в Одесі. Учасники заходу висловили протест проти, на їхню думку, спровокованого Росією конфлікту навколо Керчинської протоки. Говорить голова обласної організації УРП „Собор” Федор Нарійчук: «Акцію протесту біля консульства Росії спровоковано політикою Росії, яка прагне перевірити на міцність нинішню українську владу. Адміністрація Президента та Кабінет міністрів України не дали належної відповіді і не порушили це питання перед міжнародної спільнотою.Народні депутати України, тим часом, ухвалили рішення і наш лідер Анатолій Матвієнко нині перебуває у Криму і знайомиться з ситуацією. Я думаю, що російська влада має звернути увагу на те, що за свої вчинки відповідати все таки доведеться”.

У свою чергу лідер „Українського братства” Роман Дев'ятов наголосив:«Хоча Росія і каже, що події у Керченській протоці не є ініціативою Кремля і побудову дамби форсує адміністрація Краснодарського краю – наша думка є іншою. Гадаю, що накази надходять з Москви. Їхня мета – контролювати пересування у Керченській протоці”. Андрій Іщенко, який очолює обласну організацію партії УНА – УНСО, назвав поведінку Росії нахабною. „Керівництво цієї країни весь час думає про те, як поживитися за рахунок більш слабшого”.

Молоді активісти УРП „Собор” в Одесі, керівником яких є Дмитро Ніколенко, так само обурені прагненням порушити кордон і суверінітет України.

Дмитро Ніколенко: «Як молоді люди ми повинні творити історію України, робити все для того щоб Україна була недоторканною, самостійною державою. Громадяни нашої країни повинні мати почуття відповідальності”.

Працівники консульства до пікетуючих не вийшли, а працівники правоохоронних органів заважали журналістам виконувати свої професійні обов'язки. Кореспонденту газети „Український Південь” Олександру Орлову охорона категорично заборонила фотографувати приміщення консульства Росії оголосивши його „стратегічним об'єктом”. У разі не виконання наказу журналісту погрожували неприємностями. Запитання з проханням розтлумачити яким саме документом журналісту заборонено фотографувати будинок консульства Росії, так і залишилося без відповіді. До консульства Росії в Одесі організатори пікету передали резолюцію, автори якої вимагають припинити антиукраїнські дії в районі Керченської протоки у Криму.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG