Спеціальні потреби

Юлія Тимошенко єдина особа яка у разі обрання президентом проведе кардинальні, просто революційні зміни в системі влади, вважають експерти. - 2003-10-14


“Сьогоднішні лідери України: примірювання ролі Президента”. Так називається дослідження, здійснене Агентством моделювання ситуацій, що містить прогностичний аналіз післявиборчої стратегії найбільш імовірних кандидатів у Президенти. Яким же буде третій Президент України? Гадати, хто буде наступним Президентом України – заняття, що межує з астрологією, - важають експерти Агентства моделювання ситуацій. Натомість вони вирішили з'ясувати, яким він буде, присвятивши своє дослідження прогнозам, що відбуватиметься в економіці чи зовнішній політиці України у разі обрання кожного з найбільш імовірних кандидатів – хай то буде Ющенко чи Симоненко, Янукович, Мороз чи Литвин. Про основні висновки дослідження говорить координатор проекту Ярослав Павловський.

Ярослав Павловський:«Прихід до влади Ющенка зовсім не обов'язково суттєво змінить систему участі у владі – не владу, а систему участі у владі. Тобто формування фінансово-політичних груп, яке відбувається сьогодні, воно за Ющенка буде продовжуватись, причому продовжуватись з новою енергією. А от дуже показовим, як на мій погляд, є висновок по Тимошенко. На нашу думку, на думку Агентства, яке робило це дослідження, прихід до влади в якості Президента Юлії Тимошенко спричинить просто кардинальні, революційні зміни в структурі влади, в розподілі матеріальних, політичних благ».

За версією Агентства моделювання ситуацій, якщо Президентом стане Віктор Ющенко, то його соратники побачать, що залишилися на рівних умовах з суперниками, котрі також виявлять, що не все так погано. Вертикаль влади Ющенко формуватиме, виходячи з власних уявлень про інтереси справи, але аж ніяк не з інтересів тих, хто його тримався, розраховуючи на дивіденди. Ющенко-Президент перетрусить силові відомства, форсує армійську реформу, посилить зв'язки з державами НАТО і Євросоюзу. Він перегляне приватизаційні справи ключових підприємств на предмет зменшення залежності від Росії – і хоч навряд чи скаже котромусь із російських власників категоричне “ні”, однак у кінцевому підсумку саме український президент, а не Кремль стане ключовою фігурою у вирішенні всіх питань вітчизняної економіки. Значно покращиться ситуація зі свободою слова, зростуть іноземні інвестиції. Ющенко ініціює аграрну реформу за прикладом Польщі і запровадить страхову медицину. Стосунки з республіканською адміністрацією США так і залишаться формальними, але в разі повернення до Білого дому демократів Україна матиме всю можливу підтримку Америки. У разі обрання Президентом комуніста Симоненка відбудеться певний відкат у розвитку ринкової економіки, проте по-справжньому змагатися з крупним капіталом Симоненко не ризикне. Збільшаться податки, однак пенсії й зарплати суттєво не зростуть – усе піде в пісок бюрократизації. Виросте зовнішній борг, похитнеться курс гривні. Нинішній прем'єр Янукович у ролі Президента зміцнить систему “ручного керування” країною, переділить майно на користь “донецьких”, стосовно ж Росії діятиме відповідно до рефлексу дисципліни і підпорядкування. Юлія Тимошенко стане справжнім уруганом для країни, котрий переверне економіку і політику держави до самого денця. Вона перегляне пенсійне забезпечення, податки, енергетичну сферу, проведе масову детінізацію бізнесу. За висловом експертів Агентства, Тимошенко-Президент встановить в Україні своєрідний різновид європейської диктатури. Що ж до Віктора Медведчука, то ставши Президентом, він, за прогнозами Агентства, проведе масові чистки силових та урядових структур на предмет контрольованості, продовжить практику заохочення корупції і вимушеної тінізації бізнесу. Переділ власності у всеукраїнському масштабі здійснюватиметься жорстким кримінальним шляхом – як пишуть експерти, слід очікувати збільшення кількості убивств, нападів та пожеж як засобу вирішення бізнесових питань. Загалом,роблять висновок експерти Агентства, Віктор Медведчук буде продовжувачем методів керівництва нинішнього Президента. Якого, до речі, дослідники до своїх прогнозів не включили. Як кажуть вони, з однієї простої причини: з-поміж усіх вірогідних кандидатів Леонід Кучма є фігурою найбільш прогнозованою. Якщо він залишиться Президентом-3, то в Україні усе залишиться по-старому.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG