Спеціальні потреби

Візит до Вашингтону прем’єр-міністра України Віктора Януковича - 2003-10-13


Прем’єр Янукович учора (9-го жовтня) провів наради з державним секретарем США Коліном Павелом. Павел подякував Януковичу за участь України в стабілізаційних зусиллях в Іраку. Як повідомив речник держдепу, Павел також наголосив, що Вашингтонові важливо, щоб в Україні розвивалась демократія, шанувались права людини. За словами речника, Павел назвав проведення вільних і справедливих президентських виборів у дві тисячі четвертому році та зміцнення незалежності мас медія і судів необхідними для інтеграції України в Європу і Світову організацію торгівлі.

У ході візиту Віктор Янукович також зустрівся з віце-президентом США Річардом Чейні, міністром торгівлі Дональдом Евансом, заступником міністра оборони Полом Вулфовіцом, сенатором Річардом Луґаром, спікером Палати представників Денисом Гастертом, конгресменом Генрі Гайдом та іншими законодавцями, як також з президентом Світового банку Джеймсом Вульфенсоном.

Вчора у Національному прес-клубі прем’єр Янукович розповів, що тих зустріччях обговорювалися такі теми, як вступ України до СОТ, доступ товарів до ринків, боротьба з відмиванням брудних грошей, контроль експорту зброї та стабілізація Іраку. В Іраку зараз розташовані понад півтори тисячі українських миротворців. Віктор Янукович дав зрозуміти, що Україна планує зробити вагомий і тривалий внесок у процесі відбудови Іраку та у боротьбі з тероризмом. Він сказав:

«Ми впевнені, що боротьба з тероризмом це світова проблема і це розуміють солдати України».

Янукович підкреслив, що Україна має не тільки надавати допомогу, але і брати участь у визначенні характеру підтримки.

На запитання про те чи він планує балотуватися на президентських виборах наступного року, прем’єр Янукович сказав, що його політична коаліція розглядає можливість висунення його кандидатури.

Оскільки президентові Кучмі інкримінуєтсья причетність до справи вбивства журналіста Гонгадзе і Кольчужного скандалу, деякі аналітики кажуть, що Леонідові Кучмі потрібен наступник, який надасть йому гарантії недоторканності. Віктор Янукович не сказав чи він надав би Кучмі таких гарантій, підкресливши, що справу ще не доведено до кінця:

«Що стосується справи Гонгадзе. Нам треба трошки ще набрати терпіння. Пройде невеличкий час. Справа буде розглянута в судовому порядку. І я сподіваюсь, що під час засідання суду ми будемо мати можливість отримати дійсну інформації щодо учасників цієї сумної події».

Щодо питання темників--тобто вказівок від влади журналістам про те, як мають вони висвітлювати події--Янукович сказав, що темники мабуть існують але, що це справа самих працівників ЗМІ боротися проти них:

«Це явище яке я вважаю--воно існує--але на якому рівні, вам краще знати».

Віктор Янукович вважає, що всі кандидати у президенти в Україні повинні мати рівний доступ до засобів масової інформації.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG