Спеціальні потреби

Конференція „Сприяння інвестиціям в Україні” триває в Одесі - 2003-10-03


У роботі конференції брали участь президент Української Спілки Підприємців та Промисловців Анатолій Кінах, президент Чорноморського банку торгівлі та розвитку Мустафа Гюртин, представники фінансових інституцій, підприємці усіх секторів вітчизняної економіки та регіонів України. Це понад сто учасників з дванадцяти країн світу, що межують з Чорним морем.

Як повідомив в ексклюзивному інтерв’ю „Голосу Америки” начальник головного управління зовнішньо–економічної діяльності, європейської інтеграції, туризму Одеської обласної держадміністрації Константин Ржепішевський: „одеська сторона підготувала учасникам заходу близько 120 інвестиційних проектів, які є дуже цікавими і стосуються різних галузей. Слід зауважити, що цікаві пропозиції є і від американських партнерів. Одна з них – від штату Техас щодо встановлення міжрегіональної співпраці”.

Генеральний консул Росії в Одесі Фелікс Довженок, який був серед учасників представницького заходу у приміщенні готелю „Одеса”, наголосив, що „Одеса є потужним промисловим центром з її транспортними та портовими можливостями. Цілком реальними є очікування ефективності від співпраці з Південним регіоном України.

Для Росії участь у цій конференції є важливою. Нещодавно в Одесі відбувся другий російсько-український діловий Форум. Ми маємо розглянути можливості, які б сприяли зміцненню співпраці між російськими регіонами та Одеською областю України”

На думку Голови УСПП Анатолія Кінаха: „створення сприятливого інвестиційного клімату є серед найважливіших завдань української влади, особливо в умовах потужних інтеграційних процесів, глобалізації світової економіки. В Україні мають бути створені умови для рівноправної конкуренції та посилений захист прав власника, інвестора”.

На відміну від Анатолія Кінаха та Валерія Хорошковського, які від імені української сторони вітали учасників міжнародної конференції чомусь лише російською мовою – про те що в Україні державною є мова українська не забув лише Голова Одеської обласної держадміністрації Сергій Гриневецький.

За його словами, „2004-й обласна держадміністрація оголосила в регіоні роком залучення інвестицій. Тим часом, за 2002 рік до підприємств Одеської області надійшло понад шістдесят два мільйона доларів США. Це у двічі більше ніж позаминулого року. Якщо раніше основні інвестиції надходили в місто Одесу, нині - до всіх районів області. У трійці найактивніших інвесторів регіону - лідерами є Сполучені Штати Америки та Великобританія”.

В інтерв’ю „Голосу Америки” Голова Одеської обласної держадміністрації Сергій Гриневецький розповів про те що може зацікавити в регіоні американських інвесторів:

„Це перспективи морегосподарського комплексу, нові технології в портах. Мова йде про проекти, які могли б бути привабливими у справі транспортування і енергоносіїв. Останнім часом все більше партнерів зі США цікавить машинобудування та верстатобудування. Розробки регіональних науково-дослідних інститутів є унікальними і мають гарну перспективу. Мені б дуже хотілося, щоби інвестиції активніше приходили в туризм та курортно- рекреаційну зону. Але, для цього місцева влада має створити відповідну інфраструктуру. Цим ми нині і займаємося”.

Після урочистої частини відкриття та привітань конференція працювала у вигляді тематичних секцій та засідань. Зокрема, 3 жовтня розпочала роботу секція “Залучення інвестицій у виробництво, сферу послуг та агропромисловість”. Того ж дня відбулося робоче засідання секції “Залучення інвестицій в енергетичний комплекс”.

Про залучення інвестицій в транспортну та портову інфраструктури учасники конференції говорили на тематичному засіданні. Серед представлених на розгляд інноваційно-інвестиційних проектів є програма „Мала енергетика України”, яку розробляє та впроваджує спеціальне конструкторське бюро „СКБ Сухіна”. Серйозну добірку проектів запропонували і підприємці Миколаївщини. Вони, зокрема, пропонують запровадити проекти реконструкції цеху переробки фруктів, придбати обладнання для очищення та розливу питної води, модернізувати лінію пошиття взуття.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG