Спеціальні потреби

Aбо подорожчання хлібу, або банкрутство - дійсність хлібозаводів - 2003-10-03


Експерти Асоціації пекарів України переконані, що криза на ринку зерна і борошна поки що далека від подолання. Вони вважають недостатніми дії уряду і кажуть, що подорожчання хліба в нинішніх умовах не уникнути.

Ще задовго до жнив уряд мав дані, що цьогорічного врожаю зернових не вистачить для забезпечення внутрішніх потреб країни. Дефіцит зерна призвів до його подорожчання принаймні втричі. Крім цього зросли ціни на інші компоненти, з яких печуть хліб – масло, маргарин, молоко та цукор. Намагаючись стримати роздрібні ціни на хліб, уряд робить крайніми виробників хліба. Перший віце-президент Асоціації Володимир Слабовський каже, що після подорожчання зерна більшість хлібозаводів працюють збитково. Він пропонує два шляхи виходу із ситуації.

В.Слабовський: „Не треба вішати всіх собак на виробників хліба. Або ми такі ж суб’єкти ринка, як і всі і працюємо в ринкових умовах. Або держава повинна надавати дотацію.”

Експерт наполягає, що уряд має дати відповідь протягом двох тижнів – до 15 жовтня. Він каже, що інакше ситуація може стати катастрофічною. Віце-президент Асоціації пекарів Євген Ленг вважає державні дотації не найкращим варіантом вирішення проблеми. У Києві, наприклад, на утримання низьких цін на хліб витрачається 12-15 мільйонів гривень щомісяця. Але далеко не всі міста чи села можуть дозволити собі такі дотації.

Є.Ленг: „Ми говоримо про необхідність підняття цін на хліб. Це завжди неприємно, завжди боляче. Але ви розумієте, іншої альтернативи немає. Якщо ми будемо продовжувати обмежувати ціни на хлібо-булочні вироби, то ми вважаємо, що вони просто зникнуть із продажу. Перейдемо з вами на кукурудзяні млинці.”

За словами експерта, для виходу на рівень рентабельності ціни на хліб треба підняти принаймні на чверть. При цьому необхідно надати адресну допомогу малозабезпеченим.

Ціни на хліб вже почали рости стихійно в різних областях України. За останні два тижні в деяких районах вони піднялися на 10-15%. Вартість хліба залишається стабільною лише в тих областях, де її жорстко контролює місцева влада. Але там, борошно і хліб почали зникати із продажу.

Пекарі кажуть, що через дисбаланс цін на український ринок не йде імпортне зерно. Адже продавати його нікому. Виробники хліба не хочуть працювати собі в збитки і тому поки що не купують його в необхідній кількості. Крім того, росіяни не поспішають продавати своє зерно – чекають, що воно далі дорожчатиме.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG