Спеціальні потреби

Що чекає Верховну Раду наступного тижня - 2003-10-01


Протягом наступного тижня Верховна Рада України розглядатиме вже розроблені законопроекти. Актуальних політичних питань у порядку денному немає – повідомив сьогодні віце-спікер парламенту Олександр Зінченко.

Документи щодо ратифікації єдиного економічного простору, підписані Президентом Кучмою, до парламенту ще не надійшли. Нагадаю, для того, аби ЄЕП став реальністю він має дістати підтримку половини парламентарів. Однак вже зараз скептиків щодо життєздатності нової структури стало значно більше. Причиною стала заява російського посла в Україні Віктора Чорномирдіна про те, що його країна не буде продавати українцям газ за внутрішніми російськими цінами.

Інша тема, яка найбільше обговорюється у парламентських кулуарах – політична реформа. У верховній раді продовжують з’являтися нові проекти конституційних змін. Свій документ вже має опозиційна четвірка і там йдеться про норму обирати губернаторів областей та керівників районів. Під ним ніби то підписалися 150 депутатів для відправки його у конституційний суд. Однак керівництво ВР в особі віце-спікера Олександра Зінченка нічого про цей законопроект не знає. Загалом Зінченко, якого нещодавно виключили із провладної СДПУо за не підтримку конституційної реформи, зараз також заявляє – він проти вже написаних змін до конституції. На його думку ці документи не системні і покликані лише перетягти владні повноваження від одного центру до інших.

За словами Зінченка, головне питання на сьогодні – чи вдасться вчасно схвалити норму Конституції і обирати Президента в парламенті вже в наступному році. Все інше – це похідне – каже пан Зінченко.

Щодо своєї можливої відставки з парламентської президії, то за його словами, такої вимоги перед ними ще не ставили. На його думку ця тема буде актуальною тоді, коли постане питання про інші кадрові перестановки.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG