Спеціальні потреби

Слова Чорномирдіна привідкривають завісу над тим, чим насправді є ЄЕП - 2003-09-27


Після того як в Ялті підписано “угоду чотирьох” про Єдиний економічний простір, в Україні не вщухають запеклі дискусії, чи не загрожує це втратою суверенітету і відродженням Союзу. Віктор Чорномирдін запевняє, що ніякої небезпеки нема:

“Як тільки слово Союз, так, я дивлюся, у деяких просто все дибки встає. Давайте спокійніше. Від Єдиного Економічного простору, як я подивлюся, усіх трясе. Навіть іще до пуття не уявляють, що воно, для чого воно. Хоча всі апріорі знають, що буде краще”, -- твердить пан посол. “Краще” буде вже тоді, каже він, коли між Україною, Росією, Білоруссю і Казахстаном запрацює зона вільної торгівлі:

«Перше і головне – нам треба зробити так, щоб звільнити товаровиробника, зняти з нього ланцюги, ми ж заважаємо товаровиробникові в наших країнах нормально працювати. Ось про що мова йде. І перший етап – це зона вільної торгівлі, без вилучень!» За прогнозами пана Чорномирдіна, така зона вільної торгівлі може з»явитися уже наступного року:

“Нам треба навчитися швидше зважувати. А то ми як влізли в ці зважування, так і спливуть роки. Дуже хотілося б, щоб наступного року зона вільної торгівлі запрацювала”. – каже дипломат. З тим, що із зоною вільної торгівлі жити було б краще, згодні і в Україні. Однак стосовно того, що Росія відмовиться від вилучень і з наступного року почне продавати Україні газ за своїми внутрішніми, а не високими світовими цінами, залишаються великі сумніви. У Ялті російський Президент Владімір Путін ясно заявив: “Зона вільної торгівлі можлива з урахуванням інтересів сторін, що домовляються, а це може бути досягнуто в результаті відповідних вилучень та обмежень”.

Сам же російський посол у недавньому інтерв”ю тижневику “Дзеркалу тижня” заявив буквально таке: “Росії українського масла не треба. Масло – це як приклад, сказав він, і таких прикладів є багато”. А на сьогоднішньому засіданні прес-клубу, відповідаючи на запитання, чи знижуватиме Росія для України ціни на енергоносії – адже саме це було чи не найголовнішим аргументом українського уряду, чому Україна вступає в ЄЕП – Віктор Чорномирдін сказав:

“А куди вони повинні опускатися, я не зрозумів? Не знаю”, -- заявив Чорномирдін, додавши, що на Ялтинському саміті питання цін на енергоносії не стояло.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG