Спеціальні потреби

Посол США в Україні ділиться своїми поглядами щодо низки питань - 2003-09-19


Посол Сполучених Штатів в Україні Джон Гербст висловив свою позицію щодо змісту угоди про створення Єдиного економічного простору. Через помилку у перекладі деякі українські інформаційні агенції не зовсім точно передали слова посла, який, начебто, сказав, що входження України до Єдиного економічного простору з Росією, Білорусією і Казахстаном не повною мірою відповідає її інтересам. Насправді відповідь Джона Гербста була більш дипломатичною, Втім вона не залишила сумнівів щодо ставлення уряду Сполучених Штатів до угоди про створення ЄЕП.

Д.Гербст: „Я думаю, що на це питання треба дивитися через призму того, чи служить Єдиний економічний простір інтересам України. Чи він допомагає або навпаки, заважає спробам України приєднатися до різних міжнародних і Західних організацій. Я думаю, ми вже чули думку з цього приводу чільних діячів країн Євросоюзу. Якщо подивитися уважно на умови угод про створення Єдиного економічного простору і приєднання до СОТ, можна зробити досить однозначні висновки.”

Втім, посол Сполучених Штатів підтвердив, що його країна продовжує підтримувати наміри України інтегруватися до Євроатлантичної спільноти і приєднатися до міжнародних економічних структур.

Д.Гербст: „Ми дуже тісно співпрацювали з урядом для того, щоб полегшити вступ, наприклад, до Світової організації торгівлі. Звичайно, це справа вашого уряду, що він хоче робити із угодою про Єдиний економічний простір. Але я думаю, що потрібно уважно подивитися, на те, наскільки ця угода відповідає намірам уряду приєднатися до Євроатлантичної спільноти. Я вважаю, що в інтересах України не робити якихось кроків, які б ускладнили таку інтеграцію.”

Оглядачі припускали, що з призначенням нового посла Сполучені Штати звертатимуть менше уваги на розвиток демократії в Україні. Однак, судячі із заяв Джона Гербста, уряд США не буде заплющувати очі на ці проблеми.

За словами посла, під час роботи в Узбекистані, він активно спілкувався із представниками місцевих правозахисних організацій. Джон Гербст сказав, що збирається продовжити цю практику в Україні. Він планує підтримувати контакти не тільки з урядом, а й з усіма політичними силами, недержавними організаціями та пресою. Посол висловив занепокоєння ситуацією зі свободою преси в Україні.

Д.Гербст: „Є дуже багато запитань, які залишаються без відповіді у справі загибелі Георгія Гонгадзе. Ми би хотіли, щоб ці питання були з’ясовані і відповідальні відповіли перед законом. Ми також дуже стурбовані утисками свободи преси в Україні. Складається враження, що дуже багато впливових людей намагаються діяти старими радянськими методами. Але настали нові часи. І є журналісти, які думають по-новому. І це велика трагедія, що у людей, які мають в руках зброю, виникає бажання вбивати журналістів. Нас це дуже турбує і ми підтримаємо журналістів, які користуються правом вільно виконувати свою роботу.”

Джон Гербст повідомив, що посольство Сполучених Штатів оголосило новий конкурс для журналістів. Уряд США матеріально підтримає мас-медіа, які висвітлюють проблеми демократії та ринкових відносин в Україні.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG