Спеціальні потреби

Справу Гонгадзе розкрито? - 2003-09-05


Генеральна прокуратура України заявляє про завершення розслідування обставин вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Згідно твердження генпрокурора Святослава Піскуна, підозрювані у цій справі оголошені у розшук. Однак голова парламентської слідчої комісії в справі Гонгадзе Григорій Омельченко здивований, що Генпрокурор відмовляється назвати прізвища підозрюваних. Для надання пояснень в цій справі Святослав Піскун запрошений на засідання комісії.

"Практично розкрито один з найбільш резонансних злочинів - убивство тележурналіста Георгія Гонгадзе - заявив у червер в інтерв'ю агентству "Інтерфакс" Генпрокурор України Святослав Піскун. За його словами, слідство встановило осіб, які могли вчинити цей злочин. За даними генпрокуратури, три особи у цій справі оголошені в розшук. Але їхні прізвища, заявив Піскун, в інтересах слідства відмовився назвати.

Крім того, генпрокурор ще раз заперечив автентичність записів Мельниченка, які начебто свідчать про причетність до вбивства Гонгадзе вищих посадових осіб України. „Генеральна прокуратура, сказав Піскун, пред'явила йому заочно обвинувачення в службовій підробці і розголошенні державної таємниці.” Про те, що слідству в справі Гонгадзе вдалося впритул наблизитися до розкриття злочину Святослав Піскун заявляв ще наприкінці березня цього року. Листа відповідного змісту він направив Голові Верховної Ради Володимиру Литвину. Текст цього листа оприлюднив депутат Микола Томенко. В ньому Генпрокурор зокрема повідомляв, що слідство встановило осіб, які безпосередньо причетні до вбивства Гонгадзе. Також в листі була інформація, що правоохоронцями з’ясовано обставини його зникнення. Однак з того часу жодних подробиць щодо цієї справи не було оприлюднено.

Голова тимчасової парламентської комісії в справі Гонгадзе Григорій Омельченко припускає, що заява Піскуна стосується трьох колишніх співробітників МВС, які могли мати відношення до цього злочину.

Омельченко: „Це можуть бути особи, які входили до складу так званої групи „орлів Кравченка”. Прізвища в комісії нам відомі. Вони встановлені. Є документальне підтвердження, що ці особи стежили за Георгієм Гонгадзе, брали безпосередню участь в його викраденні і вбивстві.”

Однак Омельченко здивований, що Піскун відмовляється назвати прізвища підозрюваних.

Омельченко: „Коли когось оголошують в розшук, то називають не тільки прізвища, а й ім’я, ім’я по-батькові, інші характеристики і прикмети. Їхні фотографії розвішують на дошках біля райвідділів міліції, роздають кожному постовому міліціонеру, оперативним працівникам.”

Григорій Омельченко заперечує також слова генпрокурора про фальшивість записів Мельниченка. Він каже, що автентичність оригіналів записів, в яких йшлося про викрадення Гонгадзе, підтвердив авторитетний американський експерт. Втім, Омельченко визнає, що очолювана ним комісія не має ні оригіналів записів, ні диктофона, яким вони велися. Вони знаходяться у колишнього голови комісії Олександра Жира.

Омельченко сподівається з’ясувати нові обставини справи 9 вересня. На цей день призначено засідання тимчасової парламентської слідчої комісії. На неї запрошені зокрема Генпрокурор Святослав Піскун, і голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Журналіст Георгій Гонгадзе зник у вересні 2000 року. Згодом його обезголовлене тіло знайшли у лісі поблизу Таращі. Випадок набув міжнародного розголосу після оприлюднення колишнім співробітником служби охорони президента України таємно зроблених записів, які свідчать про ймовірну причетність до зникнення журналіста Леоніда Кучми.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG