Спеціальні потреби

Смерть керівника "НУ" на Тернопільщині не випадкова? - 2003-09-03


Керівник фракції "Наша Україна" у Тернопільській обласній раді народних депутатів Іван Гавдида помер внаслідок нещасного випадку. Така основна версія слідства, яке намагається встановити причини загибелі свого активіста. Українська народна Партія називає смерть Гавдиди політичним вбивством. І вимагає подальшого розслвідування його обставин.

Керівник фракції "Наша Україна" у Тернопільській обласній раді народних депутатів, заступник голови обласної організації Української народної партії Іван Гавдида помер від отриманої при падінні черепно-мозкової травми. Такого висновку дійшли судові медики після розтину тіла. Як повідомив керівник центру громадських звязків МВС України Олександр Зарубицький, смерть внаслідок нещасного випадку – поки що основна версія слідства. Він вказує, що зафіксовані декілька фактів, які не підтверджують версію насильницької смерті потерпілого.

О.Зарубицький: „Експерти оглянули місце події, але нічого такого не знайшли (якихось слідів боротьби). Не було жодного руху, якогось шуму, якихось розмов, криків. Ніхто нічого такого не бачив. Поки що висновок ось такий: черпно мозкова травма, характерна для падіння.”

Тіло Івана Гавдиди було виявлене о 3 годині ночі з 30 серпня в дворі будинку, де він мешкав. Швидка допомога, яку викликали будівельники, констатувала смерть. Однак рідні та друзі шукали його протягом дрьох діб. Лише у вівторок в одному із моргів Києва тіло Гавдиди упізнав колишній депутат Михайло Ратушний. Він був, здивований, що про смерть нікого не повідомили. Хоча, за деякими даними, при загиблому було посвідчення помічника народного депутата. Блок "Наша Україна" і Українська народна Партія назвали смерть Івана Гавдиди політичним вбивством. За добу до загибелі Гавдида супроводжував Віктора Ющенка під час регіонального форуму демократичних сил у Тернопільській області. "Наша Україна" направила листи Генеральному прокурору, голові СБУ та міністру внутрішніх справ з вимогою "забезпечити повне об'єктивне і якомога швидше розслідування справи".

Сьогодні Івана Гавдиду ховають на батьківщині. Він народився у селі Саранчуки, Бережанського району, Тернопільської області.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG