Спеціальні потреби

Що чекає українських моряків затриманих в Іраку? - 2003-08-27


Завтра очікується попереднє рішення в справі затриманого в Іраку українського екіпажу танкера «Навстар Один». Двадцять один громадянин України поки що перебуває під вартою на британській військовій базі. Міністерство закордонних справ України повідомляє, що його представнику поки що не вдалося зустрітися з українськими громадянами через відсутність дозволу британського командування.

28 серпня очікується попереднє рішення в справі затриманого в Перській затоці українського екіпажу танкера «Навстар Один». Британські військові затримали судно 9 серпня за підозрою у контрабанді з Іраку понад тисячі тонн дизельного пального. На борту танкера, який належить фірмі із Об’єднаних Арабських Еміратів, загалом перебував 21 громадянин України, в тому числі й капітан.

За останньою інформацією українського Міністерства закордонних справ, вартових з танкера вже зняли. Але його продовжують утримувати під охороною. Капітан та старший помічник судна перебувають на британській військовій базі. За словами речника МЗС Маркіяна Лубківського, українським дипломатам ще не вдалося зустрітися із затриманими громадянами України.

М.Лубківський: „Посольство неодноразово зверталося до британської сторони за дозволом відвідати представниками нашої місії в Кувейті екіпажу. Поки що такого дозволу надано не було. Підтримується постійний контакт з екіпажем корабля. Їх стан здоров’я задовільний. Хворих серед наших співвітчизників немає.”

Невизначеною залишаються дві кандидатури представників від України у тимчасовому коаліційному уряді Іраку. Це питання обговорюється з американською і британською сторонами. Залишається узгодити прізвища кандидатів, які були б компетентні у паливно-енергетичній, транспортній і муніципальній сферах.

Загалом у коаліційному уряді Іраку Україну будуть представляти три особи. Поки що затверджений лише один з них – Олег Ханенко. Раніше він представляв на Близькому Сході інтереси українських комерційних структур у сфері нафти і газу. Відтепер український фахівець буде займатися координацією надання Іраку гуманітарної допомоги.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG