Спеціальні потреби

Українським миротворцям довелося використати зброю - 2003-08-26


Український миротворчий батальйон в Іраку вперше потрапив під обстріл з автоматичної зброї. Про це повідомив керівник прес-служби Міністерства оборони України Ігор ХалявІнський. За його словами збройна сутичка сталася минулих вихідних неподалік міста Ель-Кут.

Халявінський: “Українські миротворці разом з морськими піхотинцями США затримали двох місцевих мешканців, у яких було вилучено автомат АК-47. А трохи пізніше ще двох озброєних осіб, які вчинили опір і відкрили вогонь. Слава богу, всі живі і здорові. Завдяки майстерності миротворців вдалося обійтися без жертв. Затриманих було передано до військової поліції США.”

Наступної ночі українські військові разом з місцевою поліцією затримали дев’ять нелегалів, які перетнули іраксько-іранський кордон. Крім того, миротворці-сапери під час інженерних робіт із обладнання табору знайшли 48 вибухонебезпечних предметів. Усі вони вилучені та передані для знешкодження американським військовим.

25 серпня було завершено перевезення майна 52-го механізованого батальйону з міста Ель-Кут до нового місця базування неподалік населеного пункту Ес-Сувейра. За словами речника українського міністерства оборони, завершується процес передачі зони відповідальності під контроль українських військових.

Халявінський: „Вони спільно з американськими морськими піхотинцями патрулюють зону відповідальності. Вони знайомлять з маршрутами патрулювання, особливостями зони, блокпостами. Тобто, розказують, всі подробиці, які можуть знадобитися під час виконання бойових завдань.”

До першого вересня процес передачі зони відповідальності під контроль українських військових має завершитися.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG