Спеціальні потреби

Допомога США в боротьбі зі СНІДом на півдні України - 2003-08-17


Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький зустрівся 14 серпня з Барбарою Фішер. Вона є координатором партнерства Одеса-Болдер програми Американського союзу охорони здоров’я.

Американські фахівці працюють в Одесі і області протягом чотирьох років. За цей час за їх сприянням в Одесі був створений центр сімейної медицини, на базі якого за допомогою медичного університету здійснюється підготовка сімейних лікарів для півдня України. У грудні поточного року планується відкриття другого центру сімейної медицини вже у Одеській залізничній лікарні.

Завдяки співпраці з колективом Одеської обласної лікарні вдалося суттєво зменшити кількість випадків передачі ВІЛ-інфекції від матері до новонароджених дітей.

Нині, за словами Барбари Фішер, триває робота щодо створення хоспісу для хворих на СНІД, що вмирають. Для цього американська сторона надає Центру СНІДу в Одесі обладнання вартістю близько 1 мільйона доларів. Барбара Фішер також повідомила, що триває плідна реалізація програми співробітництва з одеським Ротарі-клубом. Отримано грант від Ротарі Інтернешнл Клуб, який буде витрачено для придбання необхідних засобів пересування для інвалідів.

За словами начальника Одеського обласного управління охорони здоров’я Петра Чуєва, є можливість, за допомогою американської сторони, здійснювати підготовку сімейних лікарів і для районів області.

Зі свого боку голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький наголосив, що керівництво області надасть всебічну допомогу у реалізації соціально важливих проектів, у тому числі і у сфері боротьбі зі СНІДом. Проблема поширення СНІДу, як відомо, є надзвичайно актуальною для півдня України. Одеса і Миколаїв – лідери у сумній статистиці кількості носіїв дотепер смертельного вірусу. Найбільше серед інфікованих – людей молодих. Це наркомани, бо проблема ця так само є актуальною для причорноморського міста. Боротьба правоохоронних органів з поширенням наркозілля не завжди є успішною.

Обіцянки міської влади долучити до процесу лікування хворих на СНІД та ВІЛ інфікованих вірменських медиків – так і не реалізовані. Загалом медики вважають, що партнерство з американською стороною справді продуктивне.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG