Спеціальні потреби

Завтра усі українські миротворці прибудуть на місце дислокації - 2003-08-14


Сьогодні остання колона українського миротворчого контингенту залишила військову базу в Кувейті і здійснює марш в район місця постійної дислокації в іракській провінції Васіт. Як повідомляє прес-служба Міністерства оборони України, руху колони перешкоджають складні погодні умови. За добу всі українські миротворці мають прибути на базу в місті Аль-Кут.

14 серпня о 4 ранку остання колона українського миротворчого контингенту перетнула кувейтсько-іракський кордон і здійснює 500-кілометровий марш з бази Кемп-Койот у Кувейті. За два дні військові мають прийти в район місця постійної дислокації - місто Аль-Кут у іракській провінції Васіт. Туди вже прибули три колони військових та техніки. Про це повідомив керівник прес-служби Міністерства оборони України Ігор Халявінський. За його словами, руху колони перешкоджає сильна спека. Температура повітря сягає 47 градусів, а ґрунту – до 60. Через це швидкість руху колони не перевищує 20-25 кілометрів на годину.

Халявінський: „Найважче переносити спеку водіям БТРів, які знаходяться під бронею. І водіям вантажівок. Двигуни гріються. Мало того, що сонце палить, ще гріються двигуни. І тому дуже велике навантеження на організм. Щоб уникнути теплових ударів, керівництвом прийнято рішення вирушати майже вночі.”

У складі колони 85 одиниць броньованої і автомобільної техніки та 512 військовослужбовців. Українських миротворців супроводжують підрозділи американських та британських коаліційних сил. За словами речника міністерства оборони, у п’ятницю остання колона прибуде у табір, спорудження якого завершується.

Халявінський: „Поки тимчасовий табір буде наметовий (з кондиціонерами). Але згодом планується облаштування в більш капітальних будинках, які є в інших контингентах. Їх ще називають „курімеки”.”

Загальна кількість військовослужбовців українського миротворчого контингенту, які перебуватимуть в Іраку, становитиме 1660 осіб.

Українські військові слідкуватимуть за безпекою в польському секторі відповідальності в іракській провінції Васіт. У цьому регіоні вони патрулюватимуть дві важливі автомагістралі, які пов’язують південь країни з Багдадом. Українські миротворці також охоронятимуть кордон з Іраном та склади зі зброєю колишньої іракської армії. П’ята окрема механізована бригада Збройних сил України має почати виконання завдань у зоні своєї відповідальності за два тижні.

XS
SM
MD
LG