Спеціальні потреби

З Миколаївського аеропорту до Іраку відправлено першу групу українських миротворців - 2003-08-08


Перша група українських миротворців відправилася 7 серпня о першій годині ночі до Іраку з Миколаївського аеропорту. 150 військових доставлять на Близький Схід два лайнери. Ще два рейси заплановані на 9-і і 12-і серпня, а 19-го числа до Іраку буде переправлена техніка.

Значну частину миротворців складають одесити, повідомив керівник прес-центру Південного оперативного командування Збройних Сил Сергій Даниленко.

Миротворча бригада складається з 2-х моторизованих батальйонів, загальною кількістю тисячя вісімсот військовослужбовців-контрактників. Приблизно чверть з них має досвід бойових дій, отриманий у колишній Югославії і Сьерра-Леоне. Українські військові на чолі з генерал-майором Сергієм Безлущенком будуть дислокуватися в іракській провінції Васит - у секторі, контрольованому Польщею. Там розмістяться військовослужбовці ще 20 країн.

Головним завданням українських військовослужбовців в Іраку буде виконання мировворчих та гуманітарних функцій – забезпечення територіальної цілісності країни, охорона органів влади, нафтових свердловин та інших важливих об”єктів. Українці будуть патрулювати дві важливі магістралі, що з'єднують південь Іраку з Багдадом, охороняти 120-кілометрову ділянку КОРДОНУ з Іраном, склади з боєприпасами колишньої іракської армії, а також перевозити гуманітарні вантажі.

Фінансування бригади буде здійснюватися за рахунок держбюджету України. Місячна зарплата миротворців складає від 600 до 1 тис. доларів - у залежності від спеціальності, досвіду і класу кожного військовослужбовця. Усі миротворці застраховані за рахунок держави, тому у випадку загибелі родичі зможуть одержати компенсацію в розмірі 107 тис. дол. Передбачені також виплати у випадку інвалідності. У залежності від її групи, сума складатиме від 35 до 65 тис. дол.

Планується, що в Іраку миротворці пробудуть не більше шести місяців. Офіційно місія повинна розпочатися 1 вересня.

Як відомо, рішення про участь України в стабілізаційних силах в Іраку і відправленні туди миротворчої бригади ухвалила Рада національної безпеки й оборони України. Підставою для подібного кроку стала резолюція ООН, ухвалена 22 травня поточного року. Остаточне рішення про відправлення українських миротворців на Близький Схід ухвалили Президент і Верховна Рада.

У приватних бесідах з кореспондентом Голосу Америки миротворці, які 7 серпня відлетіли до Іраку, говорили, що вважають свою місію важливою.

„Ми маємо показати нашу країну. Хочемо, щоби всі бачили що у нас Збройні Сили на високому рівні. Україну мають пізнати більше. І місія в Іраку допоможе у цьому” – сказав один з українських миротворців.

Вночі 7 серпня, під час відправки миротворців до Іраку, в Миколаївському аеропорту стався справжній скандал. Ставлення охорони аеропорту до працівників засобів масової інформації, які прибули для висвітлення події, викликало подив у багатьох присутніх.

Журналістам не пропонували пройти щеплення, як це було під час нещодавніх спроб народного депутата України Едуарда Гурвіца та лідера організації „Братство” Дмитра Корчинського потрапити на територію розташування українського миротворчого батальйону у Кувейті та ознайомитися з його побутом. У Миколаєві до працівників засобів масової інформації була застосована інша тактика „впливу”. Один з охоронців аеропорту схопився за відеокамеру оператора телекампанії ICTV і тримався за неї доки остаточно не зламав прибор освітлення. Після цього Він викликав загін міліції і вимагав скласти на журналістів протокол „за порушення режимної зони”.

Велику групу репортерів у супроводі працівників правоохоронних органів, випхали за межи летовища, де відбувалася відправка миротворців, на територію аеровокзалу, з якої так само певний час не випускали.

Посилання працівників мас медіа на розпорядження Міністра оборони про всебічне висвітлення відправки українських миротворців до Іраку і попередня реєстрація у прес центрі Південного оперативного командування Збройних Сил України – на групу охоронців Миколаївського аеропорту не діяли. Це для них не була підстава для вільної роботи журналістів. Вони вимагали якогось, відомого лише їм, „запрошення”.

Розповідає кореспондент телеканалу ICTV Наталка Малишко – «до нас застосували силу, забрають посвідчення, кажуть що ми не підкоряємося. У Миколаївському аеропорту нам б”ють камеру, зривають зйомку...”

Вже у відділенні міліції, на території миколаївського аеропорту, у представників телекампанії ICTV вимагали зтерти відеозапис нападу працівника охорони аеропорту на журналіста під час виконання ним його професійного обов”язку.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG