Спеціальні потреби

Янукович у Москві вирішує зернові проблеми - 2003-08-01


Не зважаючи на проблеми з врожаєм цього року Україна не матиме дифіциту на внутрішньому ринку зерна. Український прем’єр Віктор Янукович, під час перебування у Москві домовився про можливість поставок 1 мільйона тон російського зерна в Україну. Наступного тижня Янукович продовжить переговори про поставки зерна в Україну з керівництвом Казахстану.

Український уряд, виправляючи свої помилки, через які наприкінці червня в державі утворився шалений попит на борошно та крупи, вирішив закупити зерно для внутрішнього ринку у сусідніх країнах.

Сьогодні в Москві відбулась зустріч глави українського уряду Віктора Януковича із Президентом Росії Володимиром Путіним. Під час переговорів вони домовились про постачання ще до кінця цього року 1 мільйона тон російського зерна. Крім того, Росія запропонувала Україні товарний кредит у 200 тис. тонн зерна під врожай наступного року . За словами Путіна, за минулі роки Росія змогла закласти досить пристойний резерв зерна, чого за останні десятиріччя ніколи не було. До того ж цього року вона матиме не погані врожаї.

Нагадаю, що в Україні цьогорічний врожай обіцяє бути не великим. Ще на початку року експерти прогнозували, збори зерна на рівні 23-ох-27-ми мільйонів тонн, в той час, як минулого року було зібрано майже 39 мільйонів тонн. Причиною поганих врожаїв називають погодні умови.

Проте, як відзначив Російський Президент, у проблемі, з якою зіткнулася Україна щодо зерна, немає нічого незвичайного. У багатьох західноєвропейських країнах ситуація виглядає не краще. Між тим, за останніми прогнозами міністерства аграрної політики, врожай зерна в Україні цього року може перевищити песимістичні показники. Експерти змінюють максимальний прогноз з 27-ми до 30 мільйонів тонн зерна, проте не приховують, що для аграрного сектору, це стало б великою перемогою. На сьогодні потреба внутрішнього ринку України у продовольчому зерні становить близько 7 мільйонів тонн за рік. У 2003-2004-му роках Україна має намір імпортувати 1,5-3 млн. тонн зерна з Росії, Казахстану і Угорщини.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG