Спеціальні потреби

Український космонавт - 2003-07-29


Комерційні польоти в космос ще десять років тому були малореальними. Однак, дев’яносто шостого року у Сполучених Штатах була заснована нагорода названа X-PRIZE покликана стимулювати розвиток комерційної космонавтики. На сьогодні у боротьбу за десять мільйонів доларів включилося двадцять чотири команди з різних країн світу. Нещодавно канадська команда оголосила склад своїх майбутніх астронавтів до якого потрапив український космонавт Ярослав Пустовий.

Тридцятидвохрічний Ярослав Пустовий має за плечима досвід роботи в американському аерокосмічному агентстві НАСА. З грудня дев’яносто шостого до січня дев’яносто восьмого року він працював у НАСА як дублер першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка. Нагадаю Каденюк відвідав космос на борту американського космічного корабля багаторазового використання Колумбія наприкінці дев’яносто сьомого року.

До програми комерційних космічних польотів компанії «Канадська Стріла» Ярослав Пустовий потрапив пройшовши відбір з понад двохсот кандидатів. Згідно умов конкурсу кожна команда має провести два польоти в космос протягом двох тижнів на висоту не менше ста кілометрів. До участі у змаганнях за ЕКС ПРАЙЗ свідомо допускаються лише приватні компанії за якими, як вважає Ярослав Пустовий, майбутнє космосу.

Говорить Я.Пустовий: слухайте аудіо запис.

Шлях до космосу звичайним людям першими відкрили росіяни які відправили на орбіту космічних туристів американця Деніса Тіто та громадянина Південної Африки Марка Шатлворса (Mark Shuttleworth). Кожному з них забава обійшлась у двадцять мільйонів доларів. Проект ЕКС ПРАЙЗ спрямований на розвиток дешевих польотів у космос. Поки що не відомо скільки конкретно коштуватимуть комерційні суборбітальні подорожі, однак за попередніми прогнозами ціна складатиме сто тисяч доларів за одне місце на кораблі. Чим більше компаній здійснюватимуть такі польоти і чим більше людей зможе відвідати космос, тим менше буде вартість. Якщо в уяві кожного політ в космос пов’язаний з кількарічним навчанням, то комерційна космонавтика надасть можливість власникам великих банкових рахунків стати астронавтами всього за кілька днів.

Компанія «Канадська стріла», пілотом якої є Ярослав Пустовий, вже розробила десятиденну програму підготовки всіх бажаючих. Як написано на інтернет сторінці компанії, за десять днів космічні туристи пройдуть курс необхідний для того аби бути пасажиром корабля.

На думку Ярослава Пустового до початку таких подорожей залишилось чекати не довго.

Говорить Я.Пустовий: слухайте аудіо запис.

У колишньому Радянському Союзі професія космонавта була надзвичайно престижною і розрекламованою. Тому ледве не кожна радянська дитина мріяла полетіти в космос. Як каже Ярослав Пустовий, він в дитинстві мріяв стати моряком.

Говорить Я.Пустовий: слухайте аудіо запис.

На думку Ярослава Пустового, з розвитком комерційної космонавтики повернеться масовий інтернет до космосу втрачений у сімдесятих роках.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG