Спеціальні потреби

Кого з політиків підтримують найвідоміші українські гурти? - 2003-07-29


Українська музична індустрія має багатий досвід участі у політичних процесах. Особливо активними співаки стають напередодні виборів. Вони гастролюють на підтримку різноманітних партій та політиків. Іноді самі стають депутатами. Нині популярні українські співаки заявляють про свою аполітичність і співпрацюють із торговими марками . Чи залишаться вони осторонь політики в рік президентських виборів? Та за кого віддадуть свої голоси?

Група „Скрябін” має багатолітній досвід співпраці із політичними партіями. В 98-ому році музиканти допомагають Зеленим потрапити в парламент України. Більшість пісень з їхнього альбому „Танець пінгвіна” на екологічну тематику. Концерти, які проходять безплатно на майданах найбільших міст України, збирають багато молоді.

В березні минулого року лідер групи Андрій Кузменко, якого прихильники називають «Кузьма», заявляє, що він підтримує виборчий блок «Команда Озимого Покоління», хоч і не входить до його передвиборчого списку. Декілька пісень з нового альбому «Озимі люди» – «Герой», «Любити платити», «Нова Статуя Свободи», та інші - співзвучні ідеям Команди озимого покоління.

Але партія Валерія Хорошковського, не зважаючи на великі витрати на рекламу, зазнає на виборах фіаско. Не проходить це безслідно і для музикантів. Від „Скрябіна” відвертаються багато прихильників, які не можуть пробачити Кузьменку співпраці із провладними політиками.

На фестивалі „Рок екзистенція” під час виступу „Скрябіна” на сцену кидають дрібні монети. Велика група слухачів невдоволено свистить під час виступу. На Інтернет форумах колишні прихильники групи залишають обурливі відгуки. „Скрябін” робить спроби виправдатися. Але вже новий альбом групи, за словами Кузьменка, не має нічого спільного із політикою. Він називається „Натура”.

Скрябін: „Натура” – то є натура людини. ЇЇ характер, те що у неї в середині і про що вона навіть не знає. Ти ж не знаєш, як ти будеш поступати в якихось екстремальних ситуаціях. А твій мозок знає.

„Кузьма” знає, що буде робити на наступних виборах: „Наступних виборів не буде. Я прийшов до висновку, що я не маю права спекулювати суспільною думкою і зловживати їхнім відношенням до мене. „Скрябін” співає пісні про любов. До того треба було дійти. І я це зрозумів, слава Богу! Ми собі будемо писати пісні про кохання і наші тури не будуть залежати від політичної обстановки в країні.”

Про своє ставлення до політики заявили й інші музиканти. Популярний гурт «Океан Ельзи» завжди намагався дистанціюватися від неї. Його лідер Святослав Вакарчук вважає, що музикант, чи людина творча повинен бути аполітичним, і згадувати про політику має тільки в екстрених ситуаціях, коли йде мова про громадянський обов'язок.

Вакарчук каже, що іноді бере участь у концертах, організованих політичними партіями. Але не ні за яких умов не буде їх рекламувати або закликати до якихось політичних інтересів.

Про своє небажання співати на підтримку когось із політиків заявляє і лідер групи «Воплі Відоплясова» Олег Скрипка. В одному із своїх недавніх інтерв’ю він сказав, що його музика не для барикад.

Поки що популярні українські виконавці віддають перевагу співпраці із комерційними структурами. Концертний тур „Океану Ельзи” проходив за підтримки виробника пива „Оболонь”. Групі „Скрябін” допомогла косметична фірма „Оріфлейм”. Андрій Кузьменко говорить, що співпраця корисна обом партнерам.

Скрябін: “Бренди виходять на музикантів. І якщо бренд цікавить підтримка групи і її популяризація за рахунок доброго матеріалу, то ми згоджуємоєся.” Але не виключено, що багато музикантів можуть забути про свої нинішні обіцянки дотримуватися політичного нейтралітету перед наступними президентськими виборами. Адже головна боротьба буде за голоси молоді, яка любить безплатні концерти. Для виконавців надто велика спокуса – участь у передвиборчих турне претендентів обіцяє можливість непогано заробити.

Поки що «Скрябін» та інші співають про кохання.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG