Спеціальні потреби

Експедиція „Соборна Україна – 2003” побувала в Одесі - 2003-07-29


Одеська міська влада, замість сприяння учасникам експедиції, які мали за мету підносити національний дух громадян України і ближче пізнати ситуацію в регіоні, чинила їм всілякі перешкоди. Чиновники не допустили зустрічі членів експедиції „Соборна Україна – 2003” з освітянами Одеси.

„Ми домовилися про взаємодію з управлінням культури Приморського району Одеси. І в останній момент вони від співпраці відмовляються... Навіть за цих умов експедиція має успіх і доносить правду, зокрема, про нинішню ситуацію в Одесі” – повідомив Голова обласної організації УРП „Собор” Федір Нарійчук.

Спротив учасники експедиції зустріли і під час зустрічі з депутатами міської Ради. Приміром, секретар міськради Олександр Прокопенко назвав Анатолія Матвієнка „гостем в чужому місті...”, напевне не знаючи що за народних депутатів обраних за партійним списком голосують в усіх регіонах України і кожне місто, селище є для них справді рідним.. Є виборці Блоку Юлії Тимошенко, до складу якого входить УРП „Собор”, і в Одесі. І це підтвердили результати парламентських виборів 2002 року.

Учасник експедиції, яка вже пройшла Україною дві тисячі кілометрів, доктор фізико-математичних наук, письменник, член Центрального Проводу УРП „Собор” Максим Стриха відкрив прес конференцію для засобів масової інформації, що була проведена у приміщенні Будинку медпрацівника.

На його думку: „Те що ми побачили у курортній зоні Одеси, м’яко кажучи – нас схвилювало. Нас ситуація з землею хвилювала скрізь, бо мали багато зустрічей з депутатами різних регіонів. Нам здавалося, що найгірша ситуація в Криму. Ми навіть виступили з ініціативою створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для з’ясування наявних кримських проблем. Однак, те що ми побачили в Одесі, на Фонтані, не йде в жодне порівняння з тим що ми побачили в Криму. Оцінки мають дати компетентні юридичні органи, але перше враження це – тотальне нехтування всіх можливих Законів України. В Одесі закриваються колись популярні санаторії, оздоровчі центри, вирубаються парки. І на цих територіях тривають забудови для чиновників різного рівня... Все це наштовхує на сумні роздуми...”

Під час вивчення ситуації у приморській зоні Одеси членів експедиції „Соборна Україна – 2003” супроводжували активісти організації „Громадський контроль”.

Голова УРП „Собор” Анатолій Матвієнко на зустрічі з журналістами ще раз наголосив на необхідності створення опозиційної „четвірки” напередодні майбутніх Президентських виборів і закликав підтримати кандидатуру лідера блоку „Наша Україна” Віктора Ющенка. „Місія УРП „Собор” полягає в тому щоби сприяти єднанню опозиції, не допустити розпорошення якого так бажає нинішня влада”.

„В Одесі відбувається справжня вакханалія. Місцева влада є специфічна. Необхідна мобілізація всіх патріотичних партій та активізація протистояння розпродажу приморської зони і закриттю української гімназії у оздоровчому таборі „Молода гвардія”. Зі свого боку я готовий підтримати Вас” – заявив Анатолій Матвієнко.

Враженнями від побаченого в Одесі поділився і народний депутат України трьох скликань, член Проводу УРП „Собор” Віктор Шішкін.

„Я дійсно вражений. Зруйновані будинки, вже готові котловани для чиновничих маєтків. Навіть Російська та Сталінська імперії не знала таких темпів незаконної забудови приморської зони Одеси, як це відбувається у сучасній Одесі...”

Члени експедиції „Соборна Україна – 2003” мали зустріч з мешканцями Одеси, активістами обласної організації УРП „Собор”. Наступні два дні вони перебували у районах Одеської області і завершили візит у придунайському місті Рені.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG