Спеціальні потреби

Загибель журналіста не випадкова? - 2003-07-22


В Україні триває розслідування загибелі дніпропетровського журналіста Володимира Єфремова, який був представником Інституту масової інформації у Дніпропетровську а раніше працював у кількох газетах міста та в редакції 11-го телевізійного каналу. 14-го липня на трасі Дніпропетровськ – Київ авто журналіста зіткнулося з вантажівкою. Між тим родичі загиблого не вірять у те, що Д-Т-П трапилася випадково.

За тиждень, що минув з часу аварії поблизу Кременчука, слідство має лиш попередні результати – схему дорожньо-транспортної пригоди та свідчення очевидців. У понеділок свідчення давали дружина та дочки Володимира Єфремова. За словами адвоката родини загиблого журналіста Марії Самбур, офіційних результатів технічної експертизи авто Євремова досі немає. Однак попереднє розслідування свідчить, що до Києва Володимир Єфремов поїхав у доброму самопочутті та на справному авто.

Автомобіль Кіа-кларус Євремова виїхав на зустрічну смугу і врізався у вантажівку МАЗ. Тіло журналіста знайшли поза машиною, його авто згоріло дотла. Зараз пожежники кажуть, що це сталося не через вибух. Марія Самбур.

І вчора з’явилася інформація, ніби то існує запис самої автокатастрофи, хоча підтвердження цього ми не знайшли ні у адвоката ні у МВС Дніпропетровська, яке провадить розслідування. У разі, якщо такий запис існує, кажуть правоохоронці, він дасть можливість принаймні відповісти на питання, чому авто Євремова виїхало на зустрічну смугу, чи існувала якась перешкода для його руху.

Зараз міліція працює над кількома версіями загибелі Володимира Єфремова. Серед них є і версія навмисного вбивства, до речі першими про це почали говорити дочки журналіста. Вони кажуть, що батько останнім часом чогось остерігався. Як каже директор Інституту масової інформації Леонід Звєрєв, де останнім часом працював журналіст, якихось ризикованих розслідувань він останнім часом не проводив.

Так само навряд чи його загибель можна пов’язати із позовом до газети Собор, де його звільнили з посади головного редактора. Тож найбільш ймовірною видається версія, що Єфремов міг комусь заважати у справі екс-прем’єра Лазаренка.

Свого часу Володимир Єфремов очолював медіа холдінг Собор, який належав екс-прем’єру. Кілька тижнів тому Єфремов мав зустріч з адвокатами Лазаренка і ніби то дав згоду свідчити на судовому процесі. Як стало відомо Голосу Америки, Євремов збирав документи для свідчень на боці захисту.

На прохання парламентського комітету та громадських організацій розслідування взяла під свій контроль генпрокуратура. Між тим на думку колег журналіста та незалежних експертів це розслідування має бути не менш показовим, ніж справа Георгія Гонгадзе, та Ігоря Олександрова. Нині вже дуже багатьом людям не дає спокою статистика ДТП, у яких занадто часто гинуть українські політики та журналісти.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG