Спеціальні потреби

Виконавець Беррі Вайт - 2003-07-21


Цього місяця зупинилося серце легендарного виконавця доби музики «диско» БЕРРІ ВАЙТА. Сьогоднішня розповідь про життя та творчий доробок цього співака жанру «соул», якому вдалося двічі здобути престижну нагороду Ґраммі.

Густий бас у поєднанні з пульсуючим ритмом пісенних мелодій, часто збагачених соковитими струнними темами, запевнив за ним прізвисько «Маестро кохання». П’ятдесяти восьмирічний БЕРРІ ВАЙТ помер четвертого липня в Лос-Анджелесі від ускладнень, викликаних захворюванням нирок та високим кров’яним тиском.

Життя ВАЙТА радше нагадує класичний роман про людину, молодість якої минула в неспокійному передмісті Лос-Анджелесу- місцевості ВОТТС.

Він народився в Техасі та ніколи не знав свого батька. Відтак виростав у Лос-Анджелесі, на вулицях якого мало не щодня чинили насильство місцеві банди. Сам БЕРРІ також виявився учасником злочинів. За дрібну крадіжку і спробу угнати автомашину він ще підлітком відсидів у шістдесятому році п’ять місяців у в’язниці. В’язничний термін став для хлопця добрим уроком. БЕРРІ суцільно змінив стиль життя, твердячи, що цьому також посприяв популярний на той час гіт Елвіса Преслі “It’s Now or Never”- «Нині або ніколи». БЕРРІ ВАЙТ присвятив себе музиці. В шістнадцятирічному віці він приєднався до ансамблю жанру «соул» “Upfronts”, виконуючи там вокальні басові партії. Незабаром після цього юнак зосередив зусилля на складанні та монтажі пісень. На початку сімдесятих БЕРРІ повернувся на сцену з піснею “I am gonna love you just a little more, baby...”. Цей гіт виявився найуспішнішим серед релізів грамзаписної фірми “R&B”. Пісня здобула третє місце у списку найпопулярніших поп-творів у Сполучених Штатах.

Track: “I am gonna love you just a little more...” 4:06 – див. аудіо запис.

ОК: Для тих, хто щойно настроївся на нашу радіохвилю: в ефірі україномовний радіожурнал Голосу Америки «Музична веселека». Сьогоднішня розповідь американського виконавця й композитора БЕРРІ ВАЙТА, який четвертого липня помер в Лос-Анджелесі.

Він, серед іншого, став новатором у аранжуваннях інструментальних творів жанру «диско». Ось один з них- п’єса “Love’s Theme”- яку виконує оркестр “Love Unlimited”. Диригує- БЕРРІ ВАЙТ.

Track: “Love’s Theme”- 4:04 – див. аудіо запис.

ОК: Загалом БЕРРІ ВАЙТ записав у сімдесятих понад десять альбомів. У дев’яносто дев’ятому він здобув нагороду ҐРАММІ в категорії найкращого виконавця серед чоловіків та найкращого виконавця традиційного жанру фірми R&B.

Track: “Can’t get enough of your love”- 3:47 – див. аудіо запис.

ОК: А ось- БЕРРІ ВАЙТ- телегерой. Наприкінці дев’яностих він регулярно виступав у комедійній телепрограмі ALLY MCBEAL”. Його бас також використовувався в епізодах мультиплікаційного серіалу “The Simpsons”.

Хоча впродовж останніх років життя йому, з огляду на здоров’я, довелося відмовитися від багатох заздалегідь запланованих концертів, пісні у виконанні БЕРРІ ВАЙТА не забулися його численними прихильниками.

Track: “You are the first the last my everything...” – див. аудіо запис.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG