Спеціальні потреби

Представники "НУ" прийшли в Мукачево з новим прапором - 2003-07-21


Триває протистояння викликане виборами міського голови райцентру Мукачеве на Закарпатті. Сьогодні територіальна виборча комісія вирішила залишити без змін своє рішення про обрання міським головою представника блоку„Наша Україна” Василя Петьовку. На виборах 29 червня за нього віддали голоси більшість виборців. Але внаслідок рішень декількох судів результати голосування були скасовані.

У понеділок Мукачівський міськвиборчком вирішив залишити без змін своє рішення про обрання міським головою Василя Петьовку. Представника блоку„Наша Україна” вже втретє оголошують переможцем.

На голосуванні 29 червня Петьовку набрав майже половину голосів виборців. Але його конкурент, Ернест Нусер оскаржив результати голосування в суді.

Суддя вирішив, що в ході голосування були порушення закону і скасував його результати на 15 із 36 дільниць. Після цього відбулося ще 2 суди, які винесли протилежні рішення. Один про скасування виборів взагалі, інший – про оголошення переможця без урахування результатів виборів на дільницях, де вибори були визнані недійсними.

Як повідомив „Голосу Америки” представник виборчкому, також на засіданні вирішили звернутися за роз’ясненням до Верховного суду України. Адже одночасно виконати рішення обох судів не можливо.

Віктор Ющенко та декілька депутатів від „Нашої України” перебували у Мукачеві в очікуванні рішення територіальної виборчої комісії. Вона мала ухвалити рішення, чи проводити нові вибори мера міста.

Цього ж дня лідер „Нашої України” Віктор Ющенко заявив, про ймовірність оскарження рішення суду у Львові, який вирішив скасувати результати виборів мукачівського міського голови.

Про долю виборів у Закарпатті Ющенко говорив із Президентом Кучмою та головою Верховного Суду України Маляренком.

За словами лідера "Нашої України", він звернувся до президента з проханням втрутитися в ситуацію і "вжити правових заходів із забезпечення законності". За словами Ющенка, відповідь президента була позитивною. Як діяти далі "Наша Україна" визначиться в залежності від рішення Верховного суду після вивчення правових аспектів питання.

На Закарпаття представники блоку прибули після сходження на найвищу гору України – Говерлу. Тут було представлено нову символіку блоку - помаранчевий прапор із написом: "Так! Ющенко". За даними прес-служби блоку, у сходженні на Говерлу взяли участь 10 тисяч людей із усіх областей України.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG