Спеціальні потреби

Незабаром українські вояки прибудуть до Іраку - 2003-07-21


Цього тижня має розпочатися відправка українського військового підрозділу до Іраку. Українські миротворчі сили забезпечуватимуть безпеку у польському секторі країни у провінції Васит.

Вже найближчими днями до Іраку мають почати переправляти спорядження та техніку української військової бригади, що братиме участь у миротворчої операції у повоєнному Іраку. Турецький паром має перевезти до іракського міста Аль-Кут першу партію. Людей перевозитимуть літаками.

За попередніми деними українські вояки прибудуть до Іраку 7 серпня. Зараз йдуть останні приготування. 5 окрема моторизована бригада Збройних сил України остаточно доукомплектовується. Людям роблять спеціальну вакцинацію та проводять останні тренування.

Загалом до Іраку вирішить трохи більше тисячі шістсот українців. До їх завдання входитиме забезпечення безпеки у провінції Васит – це польський сектор Іраку – охорона сто двадцяти кілометрів держкордону, дві автомагістралі, та спеціальні держоб’єкти, як наприклад склади зі зброєю.

Також українці перевозитимуть та охоронятимуть гуманітарні вантажі. Прибуде до Іраку і батальйон хімічного радіологічного та бактеріологічного захисту, який вже кілька місяців знаходиться у Кувейті. Переправлення та утримання військових з України пообіцяли Сполучені Штати, з українського бюджету сплачуватимуть лише заробітну платню воякам, яка становитиме від шестисот до тисячі ста доларів на місяць.

Останнім часом в українській пресі постійно з’являються повідомлення про можливість людських жертв серед військовослужбовців, зважаючи на те, що в Іраку все більше поширюються партизанські дії прихильників Саддама Хусейна.

У відповідь представники української влади кажуть про те, що участь українських миротворців у забезпечені миру в Іраку дасть українці цілий ряд політичних та економічних дивідентів. Це можливість для українських компаній працювати над відбудовою країни, що означає тисячі робочих місць а також перспективи поставок іракської нафти. До того ж військове командування твердить, що бригада формувалася виключно із тих вояків які добровільно виявили бажання поїхати до Іраку.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG