Спеціальні потреби

„Українсько-американські стосунки проходять відповідальний етап іспиту...” - 2003-07-18


Візит до Миколаєва Голови Української спілки промисловців та підприємців Анатолія Кінаха, який розпочато 18 липня, був досить плідний. Було підписано угоду про співпрацю між Миколаївським земляцтвом та обласною радою, облдержадміністрацією, міською Радою. Пан Кінах взяв участь у роботі обласної організації Української спілки промисловців та підприємців.

Цього разу Анатолій Кінах представляв не лише Українську Спілку промисловців і підприємців, але і Миколаївське земляцтво, яке діє у Києві вже кілька років і об’єднує близько ста активістів, які мають у Миколаєві своє коріння.

Діяльність Миколаївського земляцтва спрямована на формування громадянського і демократичного суспільства, а його головна мета – доведення необхідних данних про економічні та культурні можливості Миколаївщини, пошук конкретних напрямків підтримки регіону.

Підписана угода між Миколаївським земляцтвом – обласною та міською Радами, обласною держадміністрацією, до речі, передбачає спільну роботу зі збереження і розвитку парку „Ольвія”, підтримку миколаївської молоді яка має бажання продовжити освіту у столиці України, залучення українських та іноземних інвестицій до Миколаєва та області.

Під час перебування у Миколаєві Анатолій Кінах висловив занепокоєння з приводу ситуації у суднобудівній галузі регіону. Українська Спілка промисловців та підприємців робить нині все можливе щоби не допустити скасування дії Закону України – „Про державну підтримку суднобудування”, бо, на думку пана Кінаха, українське суднобудування має займати поважне місце на світовому ринку в умовах зростання попиту на цю продукцію.

21 липня Анатолій Кінах відвідає Німеччину і там його очікують зустрічі з місцевими підприємцями, які невдоволені ставленням в Україні до інвесторів.

В ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки Голова Української спілки промисловців та підприємців, колишній прем’єр-міністр Анатолій Кінах висловив своє ставлення до розвитку взаємин між Сполученими Штатами Америки та Україною:

„Українсько-американські стосунки проходять відповідальний етап іспиту. Я переконаний, що ми вирішимо поточні проблеми і дуже важливо щоби американська сторона розуміла, що Україна незворотньо крокує шляхом формування сучасної демократичної держави з розвинутою ринковою економікою. Необхідно не допускати формування ставлення до України за принципом подвійних стандартів чи не розуміння реальних соціально-економічних, суспільно-політичних процесів в державі. Ми відкриті для співпраці. Але, як кожна незалежна держава, ми дуже хотіли щоби наша співпраця відбувалася на рівноправних взаємовигідних умовах. Грунт для співпраці є. Необхідно посилювати довіру, що дуже важливо для інвесторів, яких цікавить рівень політичної стабільності, прозорості правил гри.”

Ігор Столяров: “Що може зацікавити американського інвестора на Миколаївщині?”

Анатолій Кінах: “Співпраця у транспортній інфраструктурі, агропромисловий комплекс, переробна галузь, машинобудування, суднобудування. Більш того, спеціальна вільна економічна зона є величезним стимулом для інвесторів. Залучення інвестицій відбудеться обов”язково...”

Щодо соціально-економічної ситуації в Україні Анатолій Кінах прогнозує значне погіршення у другому півріччі 2003 року. Причиною є погані умови у агропромисловому комплексі, розбалансована бюджетна система, відсутність результатів роботи зі скорочення тіньової економіки і боротьби з корупцією, постійні намагання, в першу чергу урядових структур, вирішувати питання поповнення прибуткової частини бюджету адміністративними та фіскальними методами.

Анатолій Кінах пообіцяв, що Українська спілка промисловців та підприємців не буде стороннім спостерігачем і на майбутніх Президентських виборах 2004 року. Він висловив сподівання, що вибір громадяни України робитимуть не за допомогою піартехнологів, а з огляду на нинішні українські реалії.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG