Спеціальні потреби

Американські мусульмани - 2003-07-17


Конференція молодих американських мусульман цього року відбулася під час святкувань Дня Незалежності США четвертого липня в місті Філядельфії. Організатори заходу - Ісламський округ Північної Америки і Мусульмансько-американське товариство - вирішили влаштувати зібрання в цьому місті тому, що саме у Філядельфії в тисяча сімсот сімдесят шостому році було проголошено незалежність США. Вони заявили, що хотіли наголосити на тих елементах ісламської культури, які віддзеркалюють вартості, котрими дорожать всі американці: свобода, незалежність і справедливість. Сьогорічна молодіжна мусульманська конференція проходила під гаслом -- Америка на роздоріжжі: боротьба за свободу і справедливість.

Молоді учасники конференції--хлопці і дівчата--відкрили зібрання читанням уривків зі священної для мусульман книги -- Корану і перших десяти поправок до Конституції Сполучених Штатів, які гарантують основні права американських громадян. Двадцятип’ятирічна АЗРА АВАН з Нью-Джерсі говорить, що читання поправок до конституції має для неї символічне значення:

«Я надзвичайно щаслива, що ми маємо в цій країні Конституцію і поправки до неї, бо вони гарантують мені свободу віросповідування...свободу слова. Тут я можу відкрито заявити, що я мусульманка... що я горджуся своїм походженням і ніхто нічого не може мені сказати. Свободу релігії гарантує перша поправка до Конституції США». Правда, сповідуючи свою релігію, молоді мусульмани в цій країні вирізняються в час, коли їхні однолітки--не-мусульмани дають перевагу конформізму. Азра Аван розповідає, що коли від дванадцяти років вона почала вкривати голову їй часто доводилося чути насмішки своїх ровесників. Проте вона не піддавалася цьому тиску і дотримувалася своїх звичаїв.

Собія Аймуб з Нью-Йорку, якій двадцять два роки, каже, що в неї ніколи не було суперечок з приятелями щодо її релігії:

«Ми тут народилися і виросли, і ми ніколи не вважали себе іноземцями. Правда, мусульманство відіграє велику роль в нашому житті, і ми дотримуємося певних правил, як наприклад вкриття голови. Але одночасно ми дружимо з дівчатами, не-мусульманками... зустрічаємося... разом займаємося спортом... ходимо в ресторани. Іншими словами, займаємося всім, але в межах ісламу, який, серед іншого, наголошує скромність. Це зовсім не важко, якщо ви вірите у свою ідентичність».

Чимало молодих американських мусульман відмовляються навіть від зустрічей-вечірок з їхніми приятелями не-мусульманського віросповідання, вважаючи, що таке спілкування ще більше віддаляє їх від Бога. Азра Аван каже, що коли вона зустрічається зі своїми подругами, також мусульманками, вони читають поезію або слухають нашід:

«Нашід, це -- фактично релігійні пісні... вони -- про іслам. Коли ви повторюєте ці пісні ви більше заглиблюєтеся в релігію».

Психіaтр-мусульманин Салім Хан каже, що у своїй лікарській практиці йому нераз доводиться давати поради також і мусульманським родинам, оскільки мусульманські батьки -- як і батьки інших віровизнань чи етнічного походження -- стикаються з різними перешкодами у вихованні своїх дітей. «Всі релігії вчать добро, -- відзначає він. -- Я вважаю, що цього не може дати школа. Таке виховання можна одержати тільки в родинному колі».

Незважаючи на те, що після терористичних атак одинадцятого вересня дві тисячі першого року американсько-мусульманська громада опинилася немов під збільшувальним склом, жителька Нью-Йорку Собія Аймуб каже, що теракти також створили нагоду для молодих мусульман у цій країні довести свою відданість Америці та ознайомити інших зі своєю культурою.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG