Спеціальні потреби

Погляд уряду на ситуацію з урожаєм - 2003-07-08


Віце-прем’єр України з питань агропромислового комплексу Іван Кириленко сьогодні звітував перед парламентом про заходи, які вживаються для подолання продовольчої кризи в державі.

Вже найближчим часом кризу з продовольством в Україні вдасться подолати – переконані урядовці. За словами аграрного віце-прем’єра Івана Кириленка за останній тиждень у більшості регіонів ціни на борошно та крупи стабілізувалися і почали знижуватися, хоч і не значно. В найближчі тижні на ринок завезуть значну партію цукру, хоча на цей продукт ціна вже впала на 10 відсотків.

Численні перевірки показали, що дефіциту на товари практично немає, найчастіше продавці просто приховують товар, очікуючи підвищення ціни задля одержування більших прибутків. Причиною таких дій став небувалий ажіотаж. Зараз урядовці кажуть, що хтось свідомо нагнітав ситуацію на продовольчому ринку.

Між тим наявність проблем із регулювання сільськогосподарського ринку урядовці не приховують. Кажуть, що на найближчій нараді із керівниками регіонів вирішуватимуть – хто винен і що робити далі.

За останній період погода в Україні покращилася – майже скрізь пройшли дощі, відтак урядовці обіцяють більший врожай у порівнянні з попередніми прогнозами. Жнива вже почалися, найбільші врожаї поки в Криму – там збирають по 18 центнерів з гектара, але це дуже невелика цифра у порівняні з минулими роками. Відтак хліб таки будуть докуповувати.

З круп’яними культурами, за словами віце-прем’єра Кириленка, ситуація краща. Його посіяли удвічі більше, відтак дефіциту круп не передбачають.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG