Спеціальні потреби

Український омбудсмен - 2003-07-07


До українського омбудсмена протягом п’яти років звернулось по допомогу 304- тисячі осіб. Такі дані оприлюднила сьогодні уповноважена з прав людини Верховної Ради України Ніна Карпачова. За її словами, за кількістю звернень до Європейського суду Україна посідає п’яте місце після Туреччини, Польщі, Росії та Італії.

19 червня цього року парламент переобрав Ніну Карпачову на посаду уповноваженого з прав людини. На цей пост претендувало 10 кандидатів, проте Карпачова отримала підтримку більшості депутатів. На її стороні вже були досвід і створення впливового інституту омбудсмена. Карпачова каже, що протягом 5-ти років, вона та її оточення намагались не дозволяти творити в Україні – несправедливість.

За 5 років до Карпачової звернулись 304 тисячі громадян. Понад 50% з них нарікали на порушення громадянських прав. 30% усіх скарг стосувалось невиконання судових рішень та винесення несправедливих рішень суду. Омбудсмен, каже, що протягом останніх років зросла кількість звернень, щодо порушення особистих прав людини, зокрема, побиття, приниження та застосування тортур. Своїм значним досягненням Ніна Карпачова вважає визнання її роботи владою.

Серед найболючіших проблем сьогодення омбудсмен називає соціально-економічні. Зараз у великих містах відбувається приватизація гуртожитків, як стверджує Карпачова, їх приватизовують разом із людьми, що там мешкають. І така ситуація є неприпустимою.

Крім того один з останніх випадків, що стосується політичного життя України став яскравим прикладом порушення прав людини. Мова йде про нещодавні вибори у Мукачево, де боротьба за крісло мера відбувалась між представником блоку “Наша Україна” та СДПУ(о). Як стверджує Карпачова, таких брудних виборів їй ще не доводилось бачити.

У найближчих планах омбудсмена – створення трьох нових посад у своєму штаті – представника омбудсмена з питань захисту ЗМІ, військовослужбовців та прав дитини. Крім того відкриття своїх представництв в усіх регіонах України. Загалом за законом, штат омбудсмена має складатись з 235-ти осіб, проте зараз у команді Карпачової працює лише 50 юристів, на створення більшого штату – не вистачає фінансування.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG