Спеціальні потреби

Святкування Дня Незалежності США в Україні - 2003-07-07


День незалежності Америки в українській столиці відзначали в суботу традиційним пікніком на стадіоні “Спартак”. На цей пікнік з конкурсами, феєрверком і безплатним морозивом, що проходить у Києві ось уже дванадцятий рік, завжди приходить багато американських громадян, які працюють в Україні.

Аташе з енергетики посольства США Жаклін Мак-Кісон прийшла сюди разом із своїми сорока дев’ятьма дітьми з інтернату під Бородянкою. Вона знає їх всіх по іменах, і який хто носить номер взуття, і яка у кого сумна історія. А вони, зустрівши, обступають її з усіх боків, обнімають за шию, наперебій розповідають останні новини.

“Часом вони кличуть мене “тьотя Жаклін”, часом просто “Жаклін”… -- каже аташе з енергетики посольства США, для якої діти з сиротинці під Бородянкою – це її неофіційна, неоплачувана робота в Україні, те, що вона робить у свій вільний час і що, каже Жаклін, просто не може не робити. «Недавно в нас була особливо цікава екскурсія, -- розповідає Жаклін. -- У дні Києва ми зафрахтували для дітей корабель і влаштували круїз по Дніпру. Тоді одна з дівчаток підійшла до мене і запитує: «Тьотя Жаклін – ми справді будемо кататися на цьому кораблі?” Я відповіла: так, ми зафрахтували його і зараз поїдемо в круїз. А вона сказала: дякую, моя мрія здійснилася. “Я мало не розплакалась”, -- згадує Жаклін.

“Така проста мрія – всього лиш покататися на кораблі. Це все, чого вона хотіла. І ми змогли зробити це”. На черзі – здійснення іншої мрії. За кілька днів Жаклін відправляє своїх підопічних в Алушту, на море: “Це вперше, вони ще не бачили моря, вони ще не знають, що це воно таке, вони навіть не уявляють, що це таке.”

Каже директор Бородянського інтернату Раїса Вінцик. Малий Толя їде на море вперше в житті, але найбільше його цікавлять високі гори:

“Я в основному хочу побачить, в нас буде екскурсія в гори. І я хочу ще покупатися сильно багато там.”

На приватні кошти, зібрані Жаклін та її американськими друзями, діти-сироти з інтернату під Бородянкою вже побували у цирку, зоопарку, планетарії. Тепер приїхали на пікнік на стадіоні «Спартак» на честь дня американської незалежності: морозиво і кока-кола, футбол і виграші в лотерею – атмосфера свята, яке знову дарує їм «тьотя Жаклін»:

“Я знаю, що не можу врятувати чи допомогти кожній дитині-сироті в Україні. І я зробила свідомий вибір: що я спробую допомогти і змінити життя на краще тим сорока дев’яти, яких я зустріла. І замість того, щоб приїздити до різних дитячих будинків, я повертаюся щоразу до одного й того самого, щоб їм було чого чекати наступного разу, щомісяця”.

“Я хочу зробити все, що лиш можу, -- каже Жаклін Мак-Кісон, -- щоб ці діти, позбавлені батьківської любові і піклування, почувалися як звичайні діти і щоб трішечки більше радості було в їхньому житті”.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG