Спеціальні потреби

Думка населення з приводу конституційної реформи - 2003-06-27


Політична реформа запропонована Президентом України Леонідом Кучмою може бути реалізована, ще до виборів 2004 року. Таку думку висловив сьогодні директор Національного інституту стратегічних досліджень Анатолій Гальчинський.

Національний інститут стратегічних досліджень сьогодні представив результати масштабного опитування, проведеного з 23 травня по 2 червня на території усієї України. Згідно з даними дослідження, третина населення не знає про ініційовану президентом політичну реформу. 42% - підтримують надання президенту права розпускати Верховну Раду, якщо вона до 1 грудня не затвердила бюджет на наступний рік. 34% - підтримують проведення виборів до парламенту, місцевих рад і президента в один рік. Загалом Радник Президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Анатолій Гальчинський вважає такі результати обнадійливими і не виключає проведення політичної реформи до майбутніх президентських виборів.

Дані дослідження також свідчать, що майже половина опитаних не готова була відповісти на питання щодо політичної реформи. На думку керівника Соціологічної служби Національного інституту стратегічних досліджень Віктора Небоженка, це свідчить про те, що PR-компанія політичної реформи була занадто слабкою. В той же час Небоженко вважає, що український народ сьогодні хотів би самостійно приймати політичні рішення, не покладаючись на владу:

“Наприклад за те, щоб рішення приймались на всеукраїнському референдумі, висловилось 28% громадян, тобто громадська думка також має свій власний народний інтерес. Вони вважають, що краще розуміються на цих питаннях і готові голосувати. Рішення мають прийматись Верховною Радою.. зверніть увагу – 14% усього. Інакше кажучи, коли Президент передав свій законопроект до Верховної Ради, він відмовився від цієї потужної зброї – використання референдуму. Принаймні, за нашими даними більше половини опитаних вважають, що політичну реформу треба було виносити на референдум, і крім того, до 70% готові були брати участь у цьому референдумі.”

Що стосується народної думки з приводу політичних лідерів, то тут ситуація фактично лишається без змін. Перше місце у списку симпатій залишається за Віктором Ющенком, друге – за Петром Симоненком, а на третьому - опинився теперішній прем’єр Віктор Янукович. Проте за словами Віктора Небоженка, сьогоднішні зусилля Януковича на посаді глави уряду не відповідають повільному зростанню його рейтингу.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG