Спеціальні потреби

Цьогорічний урожай - море проблем - 2003-06-26


На думку Президента Кучми Кабінет Міністрів мав би мати такий резерв, щоб гідно виходити із складних ситуацій. Асоціація фермерів України збирається звернутись до Президента з проханням розглянути ситуацію, що склалась у селах.

За словами заступника Президента цієї асоціації Валерія Петрова, паювання стало сьогодні однією з найболючиших тем у сільскому господарстві. До асоціації надходять десятки тисяч листів зі скаргами про несправедливий розподіл паїв. Валерій Петров каже, що від самого початку ідея реформування сільского господарства була правильною, але нажаль цієї реформою почали займатись люди зацікавлені у привласнені собі майна.

Зараз у селах відбувається перерозподіл ферм, і це також створює нездорову ситуацію. Як стверджує Валерій Петров на початку реформи в державі було сільскогосподарського майна на 165 – мільярдів гривень, сьогодні лишилось на 25 мільярдів, все решта розкрадено. Він нагадав, як кілька років тому в Турцію вивозили кораблі тракторів та комбайнів – на металобрухт, а сьогодні селянам нема навіть чим збирати зерно.

Аграрії кажуть, що поки селяни не відчують себе справжінми власниками-фермерами, ситуація на краще не зміниться. За словами директора Інституту аграрної економіки Петра Саблука, там де раніше були госпрозрахункові підприємства – руйнації господарства не відбулось. Крім того важливо, щоб сьогодні держава виробила економічні правила гри, про які знатиме кожен селянин.

Аграрії наполягають на тому, що сьогодні із сільскими господарствами треба розібратись так само серьйозно, як із ситуацією із зерном, бо через кілька років село буде остаточно зруйновано. Між тим сьогодні Світовий банк повідомив про надання Україні позики у розмірі 195 мільйонів доларів для нового Проекту видачі державних актів на право власності на землю та розвитку системи кадастру. Проект розрахований на 7 років, а повертати позику Україна буде протягом 20-ти років.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG