Спеціальні потреби

Українців закликають не створювати ажіотаж на продовольство - 2003-06-25


На Півдні України вже почали збирати ранні зернові. А тим часом уряд звернувся до громадян країни з проханням утриматись від ажіотажної купівлі продовольства.

Цьогорічний врожай в Україні обіцяє бути не великим. Ще на початку року експерти прогнозували, збори зерна на рівні 23-27 мільйонів тонн, в той час, як минулого року в Україні було зібрано майже 39 мільйонів тонн. Причиною поганих врожаїв називають погодні умови. Одну частину врожаю – побив дощ та град, інша постраждала від спеки. Орієнтуючись на сумні прогнози, ще від початку минулого тижня населення почало активно скуповувати крупи та борошно. У зв”язку з чим ціни на ці продукти підвищились більш ніж у 2 рази.

Така поведінка громадян змусила Кабінет Міністрів звернутись із закликом до народу утриматися від ажіотажної скупки продовольства. Перший віце-прем”єр-міністр Микола Азаров запевнив, що найближчим часом Кабмін забезпечить необхідні закупівлі цих товарів для того, щоб забезпечити потреби ринку. За його словами різке підвищення ціни на крупи та борошно є ненормальним явищем і коли запаси будуть створені, ціни на ці товари впадуть.

Азаров каже, що пізніше громадяни пошкодують, що віддали свої гроші спекулянтам. Однак, в психології пересічного українця вже давно відклалось правило – вислухати поради і запевнення влади та зробити все навпаки.

Між тим Микола Азаров сьогодні дав доручення Міністерству аграрної політики і Міністерству економіки негайно надати план заходів для стабілізації ситуації на ринках борошна і круп і надати план закупівель цих товарів для насичення ними ринку. Крім того уряд має намір у терміновому порядку підготувати проект закону, який передбачає вилучення надприбутків торговців, що значно підвищили ціни на продовольство.

Азаров заявив, що вже дав доручення Державній податковій адміністрації перевірити спекулянтів, та вилучити їх надприбутки на потреби бюджету. Щоб держава могла їх перерозподілити. Доречі сьогодні середня заробітна плата в Україні становить 439 гривень, в той час, як працівники сільскогосподарського сектору отримують – близько 208-ми гривень.

Ситуація із врожаєм, сьогодні остаточно не зрозуміла, остаточні висновки експерти зможуть зробити лише після того, як його буде зібрано. Проте на думку аграріїв, якщо цього року Україна не буде продавати зерно за кордон, то на власні потреби цьогорічних зборів має вистачити.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG