Спеціальні потреби

Леонід Голопатюк про Шкідченка - 2003-06-23


Начальник управління Єроатлантичного співробітництва Генерального штабу Збройних Сил Леонід Голопатюк переконаний, що відставка міністра оборони Володимира Шкідченка не вплине на процес вступу України до НАТО.

Шкідченко подав рапорт про відставку 20 червня після того як Президент розкритикував хід реформування Збройних Сил України, роботу Міністерства оборони і Генерального штабу Збройних Сил.

Леонід Голопатюк погодився із критикою Президента про повільність реформування армії. Але, за словами генерал-майора, подібні проблеми доводиться долати більшості колишніх країн варшавського блоку. В той же час Голопатюк заперечив, що експерти НАТО давали будь-які негативні оцінки процесу реформування українських збройних сил.

Леонід Голопатюк високо оцінив професійні якості Володимира Шкідченка. Таку ж оцінку йому давали голови оборонних відомств країн-членів НАТО. Він вільно говорив англійською мовою і мав гарні стосунки із своїми колегами.

Леонід Голопатюк припустив, що країни НАТО вітатимуть призначення в Україні цивільного міністра оборони. Однак він виключив можливість будь-якого тиску на українське керівництво щодо призначення невійськового міністра.

За словами Голопатюка його підрозділ вже завершив розробку чорнового варіанту плану дій Україна-НАТО на наступний рік. Він прогнозує що його повне узгодження і затвердження відбудеться до кінця вересня.

XS
SM
MD
LG