Спеціальні потреби

Сьогоднішні випускники шкіл - 2003-06-19


Цього року українські середні школи закінчило чотириста вісімдесят тисяч школярів. Більша частина з них планує продовжувати навчання. За словами Міністра освіти України Василя Креміня, для зручності абітурієнтів вступні іспити у вищих навчальних закладах починатимуться у різний час.

Як і раніше випускники зможуть подавати документи у різні ВУЗи і після вступних іспитів матимуть 5 днів на роздуми, куди ж краще віднести оригінал атестату. Цього року зарахування студентів до вузів триватиме лише до 1-го вересня. Василь Кремень наголосив, що після цієї дати всі зарахування припинятимуться. Крім того він додав, що Міністерство освіти планує докласти максимум зусиль для того щоб покращити рівень вищої освіти в Україні.

Цього року, як і у попередні роки на 3% збільшується держзамовлення у вищих навчальних закладах, проте збільшується і кількість пільговиків. З початку цього навчального року пільгами до вступу у вищі учбові заклади будуть користуватися ще й діти військовослужбовців, батьки яких загинули. Василь Кремень каже, що на щастя таких випадків є небагато. За його словами, взагалі б було непогано скротити деякі пільгові категорії, проте на це навряд чи погодиться парламент. Ще одним нововведенням цього року є зміни у кредитуванні. Відтепер отримати кредити на оплату навчання у вузі зможуть не лише студенти-першокурсники, як було раніше, але й студенти старших курсів. Кредит можна не повертати у тому випадку якщо його отримувач 5 років пропрацює в сільській місцевості за отриманим фахом. Ціни на освіту цього року залишаться незмінними. Василь Кремень пообіцяв, що найближчим часом їх можна буде переглянути на сайті Міносвіти.

Щодо скарг на хабарництво у ВУЗах, то за словами міністра освіти, це явище наразі виправити не можливо. Міносвіти сьогодні не в змозі контролювати кожен навчальний заклад. Кремень закликає у разі вимагання хабаря з боку викладачів звертатись до правоохоронних органів. Проте більшу небезпеку на його думку сьогодні становлять відносини між викладачами і студентами, під час навчання.

Міністр освіти, каже, що у майбутньому хотів би щоб система навчання у вищих навчальних закладах змінилась. На його думку, найкраще б було, якби абітурієнти могли легко вступати до вузів, проте програма навчання має бути складною; і студента, який не є достатньо старанним, так само легко можна б було відрахувати. Кремень каже, що 12-ти бальна система, введена у школах, починає себе виправдовувати, оскільки випускники тепер ретельніше вибирають вузи для вступу і свій майбутній фах.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG