Спеціальні потреби

Епідемія у Харкові - 2003-06-18


Масові отруєння останнім часом трапляються все частіше. 16 травня на Харківщині в дитячому оздоровчому таборі „Берізка” Золочівського району внаслідок споживання курячого м’яса та омлету з яєць стався спалах сальмонельозу. Діти та дорослі споживали названі продукти на святкуванні 35-ліття закладу. Кожного дня число постраждалих збільшується. Наразі 56 дітей та 25 дорослих знаходяться в лікарнях Харкова та Золочіва. Близько 10 постраждалих все ще знаходяться в тяжкому стані, і хоча в дитячій інфекційній лікарні від коментарів відмовились, офіційні особи стверджують, що немає ані найменшої загрози для життя хворих. Тим часом проводиться аналіз зразків їжі та кримінальне розслідування причин отруєння.

Головний санітарний лікар Харківської області та Головне управління з надзвичайних ситуацій надають суперечливу інформацію про походження небезпечного продукту: чи були це курячі окорочки чи тушки „Курганського бройлера”, де придбано товар – на ринку чи в магазині, поки що достеменно не відомо. Наразі табір не працює, а діти, яким пощастило не потрапити одразу до лікарні, знаходяться вдома під наглядом лікарів. І звичайно ж на директора закладу буде накладено штраф.

Винні будуть притягнені до кримінальної відповідальності. Усі хворі отримають грошову компенсацію, а дітей обласна влада обіцяє оздоровити одразу в післялікарняний період.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG