Спеціальні потреби

Візовий режим в Польщу відкладено - 2003-06-18


Міністерство закордонних справ України отримало заяву польського уряду про відкладення запровадження візового режиму для в’їзду громадян України. Польща планувала ввести візовий режим з Україною вже з першого липня цього року. Речник МЗС Маркіян Лубківський заявив, що цей час буде використано для узгодження юридичних процедур.

За даними українського МЗС, візовий режим для українських громадян може бути запроваджений з 1 жовтня цього року. Саме про цю дату говорять і поляки.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Марек Зюлковський каже, що точна дата введення віз залежатиме від домовленостей уряду його країни з іншими державами, для яких Польща також запроваджує візи. На думку дипломата, недоречно вводити візи для України без одночасного запровадження їх для громадян інших країн. Посол сподівається, що до 1 жовтня Україна та Польща матимуть відповідні правові домовленості.

За даними українського МЗС, угода про візовий режим між двома країнами може бути підписана на початку наступного тижня в Одесі. 23 червня український та польський президент зустрінуться на відкритті шостого економічного форуму.

Раніше сторони досягли домовленостей, що польські візи для українців видаватимуться безплатно. Їх можна буде отримати у п'ти консульствах Польщі - в Києві, Одесі, Харкові, Луцьку та Львові. Громадяни Польщі будуть, як і раніше, відвідувати Україну без віз.

Такий захід вживається відповідно до зобов'язань Польщі у зв'язку із запланованим вступом до Європейського Союзу. Дата приєднання Польщі до в ЄС була перенесена з 1 січня 2004 року на 5 місяців.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG