Спеціальні потреби

Другий день ОБСЄ в Україні - 2003-06-17


Україна стане значно ближче до Європи, якщо 2004 року тут відбудуться демократичні президентські вибори – заявив сьогодні президент парламентської асамблеї ОБСЄ Брюс Джордж. Під час свого перебування у Києві пан Джордж зустрічався із політиками та урядовцями.

ОБСЄ спостерігатиме за тим, як відбуватимуться президентські вибори в Україні - каже Брюс Джордж. Офіційні спостерігачі прийдуть відразу, як тільки отримають відповідні запрошення. Президент парламентської асамблеї ОБСЄ каже, що найбільшою радістю для нього особисто буде повернутися після цих виборів та доповісти, що вони були вільними і справедливими, як того вимагають стандарти організації з безпеки та співробітництва у Європі. Нині він каже, що не зважаючи на певний прогрес у виборчому процесі, залишається ще багато недоліків.

Під час свого перебування у Києві, пан Джодрж зустрічався з низкою політиків та обговорював з ними політичну реформу та інтеграційні прагнення України.

Що стосується інтеграції України до Європейського союзу, то якщо Україна вирішила це зробити, то треба прямувати цим шляхом, не звертаючи у різні боки. Варто подивитися на прикладі Латвії. Загалом це процес довгий і вимагає багато часу. Україні доведеться ще скласти багато іспитів. Стосовно політичної реформи Брюс Джордж висловлюється дуже обережно. Змінювати владний устрій – це нормально і це відбуваєтьс в кожній країні. Головне, аби дотримувалися демократичні принципи. Зараз ОБСЄ досліджує запропоновані конституційні зміни, аби визначити, чи справді цей документ покликаний підвищити роль парламенту і чи не призведе він до ще більшого посилення президентської влади.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG