Спеціальні потреби

Захист прав пацієнтів - 2003-06-12


Українську Раду захисту прав та безпеки пацієнтів створили лікарі. На їхню думку, система охорони здоров'я в Україні потребує докорінного реформування. І змінювати треба не лише технічне оснащення та лікарські методи, а й соціальні стереотипи поводження лікаря і хворого. Як каже президент Ради, професор Юрій Губський, в Україні порушуються елементарні права пацієнтів, прийняті у демократичних країнах.

За словами професора Губського, причини таких порушень, насамперед, у психології медиків, які вважають, що вони не повинні пояснювати пацієнтам особливості хвороби та лікування. Аби змінити цю ситуацію, рада захисту прав та безпеки пацієнтів планує провести низку тренингів та семінарів для лікарів, аби запропонувати нові методи роботи.

Інший напрямок роботи обіцяють проводити з пацієнтами. Ті люди, які незадоволені якістю проведеного лікування, зможуть звернутися до ради за юридичною консультацією. Її мають надавати фахівці асоціації працівників України. Як кажуть юристи, цей напрямок роботи в Україні абсолютно новий. Принаймні, досі ніхто з них не знає жодного прикладу, коли пацієнт подав до суду на лікаря та виграв справу у разі неправильного лікування чи порушення своїх прав. За словами президента асоціації правників Ігора Шевченка, законодавство не передбачає механізму для вирішення цих питань.

Рада захисту прав та безпеки пацієнтів має намір слідкувати за фактами порушень у медичних установах та постійно оприлюднювати їх. Тільки так, вважають експерти, можна змінити ставлення громадськості до цієї актуальної проблеми та змінити взаємовідносини між лікарями та їхніми пацієнатми.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG