Спеціальні потреби

Нарада з покращення інвестиційного клімату - 2003-06-06


Сьогодні у Києві відбулася всеукраїнська нарада з питань покращення інвестиційного клімату. Разом із регіональними керівниками та представниками Кабінету міністрів, участь у нараді брав Президент Кучма.

За всі роки незалежної України кількість іноземних інвестицій в українську економіку склала 117 доларів на одного українця. Це один із найнижчих показників серед пострадянських країн. Хоча урядовці кажуть, що з кожним роком іноземні інвестори все більше вкладають в Українську економіку. Найвдалішим був рік минулий – було залучено понад 1 мільярд доларів. Хоча і це дріб'язок у порівнянні, наприклад, із Польщею, Угорщиною чи Прибалтійськими країнами. Такий низький рівень інвестицій за десять років нині відлякує тих бізнесменів, які хочуть вкладати гроші в українські підприємства – каже міністр економіки та європейської інтеграції Валерій Хорошковський.

Серед причин, чому іноземці не хочуть інвестувати в Україну – корупція, нерівні конкуренті умови, часті зміни законодавства, високі податки, залежність судів. До того ж іноземці зважають на те, що самі українці бояться робити бізнес у власній країні. Не надто оптимістичою є і статистика реінвестицій – кожен четвертий інвестор забирає вкладені кошти. Іноземці прагнуть вкладати гроші у такі галузі, де швидко відбувається повернення капіталу – наприклад, у сферу харчування, оптово-роздрібну торгівлю. Найменше інвестицій йде у сільське господарство - лише 2 відсотки від загальної кількості.

Говорить заступник голови адміністрації президента Павло Гайдуцький: "Найбільше грошей в українські підприємства інвестують американські бізнесмени. Російський капітал – лише на шостому місці, хоча на думку експертів, росіяни переводять гроші в Україну через офшорні зони. Досить багато працюють через офшори і українські бізнесмени. Для того аби змінити ситуацію, урядовці пропонують депутатам ухвалити закон про амністію капіталів та провести податкову реформу. Це на їх думку дозволить виконати завдання, що поставив Президент Кучма – довести у наступному році рівень інвестицій до трьох-чотирьох мільярдів доларів на рік.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG