Спеціальні потреби

Українські миротворці в Іраку - 2003-06-02


Відправку українських миротворців до Іраку можуть фінансувати Сполучені Штати, у разі якщо укаїнський парламент дасть згоду на розташування військового підрозділу у цій країні. Відправити військовий підрозділ до Іраку вирішила Рада національної безпеки та оборони України.

Остаточну крапку у цій спаві мають поставити депутати парламенту. Презиеднт Кучма вже напрвив відповідне прохання до Верховної Ради. Рішення ухвалюватимуть у четвер в день голосувань. Прихильнки відправки військових кажуть, що це дає можливість українським компаніям брати участь у відбудові Іраку та приносить політичні дидвіденти Україні. Противники у свою чергу твердять, що Україа держава позаблокова і не може розташовувати свої війська на території інших держав. Для багатьох актуальне також і фінансове питання, оскільки українска армія отримує досить незачне фінансування.

Втім вирішти це питання може американська сторона, від якої власне і надійшло запрошення щодо розташування військ. Як заявив Посол США в Україні Карлос Паскуаль, він передав до українського МЗС офіційну ноту, в якій йдеться про готовність Вашингтона розглянути можливість допомоги у фінансуванні розгортання і підтримки українських сил в Іраку. Йдеться про ту ж схему, що працювала під час перебування українських миротворців у Косово, Босії та Герцоговині. "Як правило, ми оплачуємо транспортування, а також всі види витрат, які пов'язані з підтримкою діяльності і перебуванням сил у вказаному регіоні. Не виплачуємо зарплату - цього не дозволяють наші закони", - заявив Паскуаль.

За його словами, посольство надає максимум інформації про тендери щодо відбудови Іраку. На думку посла, українські фірми мають великі шанси виграти тендери та увійти до переліку команій, що працюватимуть у післявоєнному Іраку.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG