Спеціальні потреби

Світовий Конгрес Українців - 2003-05-30


З 18-го по 21-ше серпня у Києві відбудеться восьмий конгрес Світового Конгресу Українців. Відмінність цього заходу від попередніх полягає у тому, що вперше за тридцять шість років Конгрес проводиться на теренах України.

Попередньо планувалось, що цьогорічний Конгрес відбудеться у Варшаві, під патронатом польського Президента Олександра Кваснєвського. Проте після наполягань співзасновника Світового Конгресу Українців, останнього президента УНР в екзилі Миколи Плав"юка місце роботи Конгресу було перенесено до Києва. За словами Плав"юка, не зважаючи на те, що восьмий Конгрес є знаковим, на ньому не вирішуватимуть глобальних питань. Мова піде у першу чергу про життя української діаспори за кордоном, яка зараз фактично переживає процес денаціоналізації. Микола Плав"юк стверджує, що сьогодні лише 5% української діаспори в Канаді народжені в Україні. Зараз у світі триває 5-та хвиля міграції з України – заробітчанська. Через це достатньо швидко зростають українські діаспори в Італії, Іспанії та Португалії. Поповнюється і канадська діаспора, проте інтереси теперішніх мігрантів є не політичними, як у попередні роки, а соціально-економічними. Їх не цікавить життя в Україні, вони всіма силами намагаються влитись у нове середовище.

Микола Плав"юк каже, що у 90-х роках, коли Україна здобула свою незалежність висловлювались сподівання, що Українська діаспора за кордоном зможе вирішити більшість проблем нової держави, зокрема й фінансових, проте ці сподівання не здійснились. Свої проблеми Україна змушена вирішувати самостійно, до того ж їй варто не забувати й про численну діаспору, якій так само потрібна увага і допомога. Крім того в українців за кордоном виникають деякі питання до українських демократів, які напередодні виборів приймають популістичні рішення заради збільшення свого рейтингу, а пізніше нарікають на відсутність національної ідеї в Україні. Справа, зокрема, стосується статусу російської мови та нещодавнього прийняття хартії мов нацменшин. За словами голови Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайла Гориня, вже зараз демократам треба готуватись до наступних виборів, щоб у них змогли перемогти справжні патріоти.

Крім того сьогодні існують проблеми і в середині самої української діаспори. Досі між собою не можуть порозумітись і розподілити повноваження Світовий Конгрес Українців та Українська Всесвітня Координаційна Рада. Проте, на думку голови координаційної Ради Михайла Гориня, роботи в діаспорі так багато, що її вистачить не на одну організацію, головне, мати толерантність і бажання співпрацювати.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG