Спеціальні потреби

Заявка України на вступ до НАТО - 2003-05-29


Члени Постійної делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї НАТО наполягають на необхідності негайного подання заявки на вступ до Північно–атлантичного альянсу. Таку заяву зробила група депутатів, які представляли фракції більшості та опозиції, після повернення із Праги, де вчора завершилася Парламентська Асамблея НАТО.

Раніше з цього приводу висловлювався секретар ради національної безпеки та оборони ЄВГЕН МАРЧУК. Він переконаний, що заявку на вступ до Північно-атлантичного альянсу слід подавати після повного виконання плану дій. Тобто, коли Україна виконає взяті на себе зобовязання, буде відповідати всім стандартам НАТО.

Заступник голови парламентського комітету з Євроінтеграції ОЛЕГ ЗАРУБІНСЬКИЙ не погоджується з такою логікою. ЗАРУБІНСЬКИЙ каже, хоч формальної процедури подання заявки не має, однак саме таким чином діяли нові члени НАТО. У них на виконнаня вимог пішло в середньому 2 роки.

ГЕОРГІЙ МАНЧУЛЕНКО з фракції Наша Україна також переконаний у необхідності негайного подання заявки на вступ до НАТО. Він припускає, що відкладання Президентом цього рішення на невизначений час робиться на догоду Кремлю.

МАНЧУЛЕНКО каже, що керівники НАТО високо оцінили направлення українського батальйону в Кувейт. Він сподівається, що позитивне рішення буде прийнято й по Іраку.

МАНЧУЛЕНКО прогнозує, що принаймні частина депутатів від Блоку ВІКТОРА ЮЩЕНКА під час голосування в наступний четверг підтримає направлення до Іраку українських миротворців. Оскільки воно сприятиме інтеграції України в Євроатлантичні структури.

На засіданні в Празі депутати підписали декларацію про координацію дій на шляху до НАТО із парламентами Грузії та Азербайджану. Українські парламентарі сподіваються, що ці три країни стануть членами альянсу з третьою хвилею його розширення. На сьогодні до НАТО входить 19 дійсних членів. Ще 7 країн планують приєднатися до альянсу в найближчі 2 роки.

XS
SM
MD
LG